1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. EBRD’den sürdürülebilir enerjiye 400 milyon Euroluk finansman

EBRD’den sürdürülebilir enerjiye 400 milyon Euroluk finansman

Enerji Günlüğü - EBRD, Türkiye’deki küçük ölçekli sürdürülebilir enerji projeleri için 400 milyon Euro değerinde finansman sağlayacak.Avrupa İmar...

EBRD’den sürdürülebilir enerjiye 400 milyon Euroluk finansman

Enerji Günlüğü - EBRD, Türkiye’deki küçük ölçekli sürdürülebilir enerji projeleri için 400 milyon Euro değerinde finansman sağlayacak.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı’nın (TurSEFF) üçüncü aşamasını duyuracak. EBRD, 7 Aralık 2016’da İstanbul’da yapılacak olan “Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı Mükemmeliyet Ödülleri Töreni”nde Türkiye’deki küçük ölçekli yenilebilir enerji ve kaynak verimliliği projeleri için 400 milyon euro değerindeki yeni finans paketini duyuracak. 

Yeni fonlar, Banka’nın Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF) yönetiminde sağlanmakta olan finansmanın genişletilmesine yönelik olarak, kaynak verimliliğini artırmak isteyen özel şirketleri de kapsayacak özel bir finansman programını hedefliyor. 

EN İYİ YENİLENEBİLİR ENERJİ PROJELERİ ÖDÜLLENDİRİLECEK

Yarım gün sürecek konferansta ayrıca bugüne kadar bu program ile finansman sağlanmış en iyi yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği projeleri de ödüllendirilecek. TurSEFF kapsamında 2010 yılından bu yana katılımcı beş banka aracılığıyla 860’dan fazla proje finanse edildi. TurSEFF kapsamında finansman almış Türk bankalarının ve özel şirketlerin temsilcilerinin yanı sıra, programı destekleyen T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Avrupa Birliği’nden üst düzey temsilciler de katılım gösterecek.

Önceki ve Sonraki Haberler