1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. HİDRO

  4. EBY Enerji Giresun`da 5.5 MW`lık HES kuracak

EBY Enerji Giresun`da 5.5 MW`lık HES kuracak

Enerji Günlüğü - EBY Enerji, Giresun'da 5.50 MW kurulu gücünde Köprübaşı Regülatörü ve HES kurmayı planlıyor.EBY Enerji Elektrik Üretim San. ve Tic....

EBY Enerji Giresun`da 5.5 MW`lık HES kuracak

Enerji Günlüğü - EBY Enerji, Giresun'da 5.50 MW kurulu gücünde Köprübaşı Regülatörü ve HES kurmayı planlıyor.

EBY Enerji Elektrik Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından Karadeniz Bölgesinin doğusunda Giresun İli, Dereli İlçesi, Tam Dere üzerinde “Köprübaşı Regülatörü ve HES (5,70 MWm/5,50 MWe), Kırma-Eleme Tesisi ve Harç Ünitesi Tesisleri” projesinin hayata geçirilmesi planlanıyor.

Proje bedeli 18 milyon TL olarak belirlenen projenin iki yıl içinde tamamlanması öngörülüyor. Proje kapsamında yılda 20,20 GWh elektrik enerjisi üretilmesi planlanıyor.

PROJE ÇED DOSYASI GÖRÜŞE AÇILDI

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada,KÖPRÜBAŞI REGÜLATÖRÜ VE HES (5,70 MWm/5,50 MWe), KIRMA-ELEME TESİSİ VE HARÇ ÜNİTESİ TESİSLERİ projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme sürecinin başladığı ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyasının halkın görüşüne açıldığı duyuruldu.

Açıklamaya göre, projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla 03/09/2015 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecek. ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya GİRESUN Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilecekler.

Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve GİRESUN Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden bilgi alınabilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler