1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. BİYOKÜTLE

  4. Ege Üniversitesi Biyokütle Araştırma Merkezinde patlama: 2 yaralı

Ege Üniversitesi Biyokütle Araştırma Merkezinde patlama: 2 yaralı

Ege Üniversitesi, Biyokütle Araştırma Merkezinde meydana gelen patlamada Merkezin Müdür Yardımcısı ile bir personel yaralandı.

Ege Üniversitesi Biyokütle Araştırma Merkezinde patlama: 2 yaralı

Enerji Günlüğü - Ege Üniversitesi, Biyokütle Araştırma Merkezinde meydana gelen patlamada Merkezin Müdür Yardımcısı ile bir personel yaralandı.

Ege Üniversitesi Biyokütle Enerji Sistemleri ve Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (BESTMER) gerçekleştirilen bir deney sırasında patlama meydana geldi. Patlamada Merkez’in Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Eryaşar ile idari personel Bünyamin Çalışan yaralandı. 

Olayın meydana gelmesinin ardından Merkeze sağlık ekipleri, emniyet güçleri ve AFAD ekipleri sevk edildi. Patlamada yaralanan BESTMER Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Eryaşar ile idari personel Bünyamin Çalışan, Ege Üniversitesi Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. 

BESTMER Müdürü Prof. Dr. Günnur Koçar, Merkeze ait web sitesi üzerinden bir açıklama yayınlayarak yaralanan personelin sağlık durumunu yakından takip ettiklerini ve olayla ilgili inceleme başlatıldığını bildirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler