1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Elder'den 'kademeli tarifeye' ilişkin tüm sorulara yanıt geldi

Elder'den 'kademeli tarifeye' ilişkin tüm sorulara yanıt geldi

Elder; 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla başlatılan Kademeli Elektrik Tarifesi ile ilgili tüketicilerden çok fazla soru gelmesi üzerine ‘Sıkça Sorulan Sorular’ı bir başlık altında toplayarak yanıtladı.

Elder'den 'kademeli tarifeye' ilişkin tüm sorulara yanıt geldi

Enerji Günlüğü - Türkiye genelinde hizmet veren 21 elektrik dağıtım şirketinin çatı kuruluşu olan Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (Elder); 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla ‘mesken tek zamanlı alçak gerilim abone grupları’ için başlatılan Kademeli Elektrik Tarifesi ile ilgili tüketicilerden çok fazla soru gelmesi üzerine ‘Sıkça Sorulan Sorular’ı bir başlık altında toplayarak yanıtladı.

1.jpeg

"Kademeli elektrik tarifesi nedir?", "Kademeli elektrik tarifesinde fatura hesaplaması nasıl yapılmaktadır?" veya "Kademeli tarifeden çıkma hakkım var mı?" gibi tüketicilerden sık gelen soruları derleyen ELDER, tüm bu soruların yanıtlarını web sitesinden yayınladı. 

ELDER'e sık sorulan sorular ve yanıtlarını görüntülemek için tıklayın 

Kademeli tarifeye geçişin ardından ocak ayı içinde ilk gelen faturalar, zamların da etkisiyle önceki aylara kıyasla daha yüksek. Aradaki fark nedeniyle pek çok tüketici, abonesi olduğu dağıtım şirketine müracaat ederek faturalarının yeniden gözden geçirilmesini talep ediyor. 

2.jpeg

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler