1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Elektrik borçlusu çiftçinin devlet desteğine el koyulacak

Elektrik borçlusu çiftçinin devlet desteğine el koyulacak

Enerji Günlüğü - Tarımsal sulamaya ilişkin elektrik borcu bulunan çiftçilerin bu borçları, devletten alacağı destekleme ödemesinden kesilecek.Bakanlar...

Elektrik borçlusu çiftçinin devlet desteğine el koyulacak

Enerji Günlüğü - Tarımsal sulamaya ilişkin elektrik borcu bulunan çiftçilerin bu borçları, devletten alacağı destekleme ödemesinden kesilecek.

Bakanlar Kurulu, tarımsal sulamaya ilişkin elektrik borçlarının tahsili konusunda elektrik şirketlerinin önünü açtı. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yazısı üzerine "2014 Yılında Tarımsal Sulamaya İlişkin Elektrik Borcu Bulunan Çiftçilere Bu Borçları Ödeninceye Kadar Destekleme Ödemesi Yapılmamasına İlişkin Karar"da değişikliğe gitti. Değişiklikle, söz konusu kararın 1'inci maddesinin birinci fıkrasına bir hüküm eklendi.

Payılan yeni düzenlemeye göre, tarımsal sulamaya ilişkin elektrik borcu bulunan çiftçilerin bu borçlarını 15 Eylül 2014 tarihine kadar ödememeleri halinde 2014 yılında bu çiftçilere yapılması gereken tarımsal destekleme ödemeleri, bu elektrik borçlarına mahsup edilebilecek. Mahsup işleminden sonra çiftçilerin bakiye bir destekleme ödemesi alacağı kalırsa, bu bakiye tutar çiftçilere ödenecek.