1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Elektrik iletim hattı profesyonelinin el kitabı

Elektrik iletim hattı profesyonelinin el kitabı

Enerji Günlüğü - 1977-2011 yılları arasında Türkiye Elektrik Kurumu (TEK), Türkiye Elektrik Anonim Şirketi (TEAŞ) ve Türkiye Elektrik İletim Anonim...

Elektrik iletim hattı profesyonelinin el kitabı

Enerji Günlüğü - 1977-2011 yılları arasında Türkiye Elektrik Kurumu (TEK), Türkiye Elektrik Anonim Şirketi (TEAŞ) ve Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi'nde (TEİAŞ) çalışan Elektrik Mühendisi Mustafa Arı'nın hazırladığı, Türkiye'de kendi alanındaki tek kaynak olan 154/380 kV Enerji İletim Hatları Proje Uygulamaları kitabı çıktı. Mustafa Arı, editörlüğünü, yayıncılığını, grafik ve tasarımını da kendisinin yaptığı kitabı yine sadece kendisi dağıtıyor. Mustafa Arı, mühendisler, teknikerler, teknisyenler ve TEİAŞ'la bağlantılı iş yapan herkesin başucu kitabı niteliğindeki yayının hedef kitlesini şöyle tarif ediyor:
"154/380 kV Enerji İletim Hatları Proje Uygulamaları kitabı, elektrik iletim hatları iştigal alanı olan bütün kurum ve kuruluşları, özellikle TEİAŞ'a doğrudan ve/veya dolaylı olarak iş yapan kurum ve kuruluşları, enerji iletim sektöründe faaliyet gösteren proje firmalarını, elektrik mühendisleriyle teknik elemanları, TEİAŞ'ta görev yapan mühendisleri ve teknik personeli, bağlantı anlaşmalarıyla TEİAŞ ile ilgili / ilişkili iş yapan herkes..."
Enerji İletimi konusunda TEİAŞ uygulamalarına esas pratik bilgileri de ihtiva eden tek kaynak niteliğindeki bu kitabı edinmek isteyenlerin Mustafa Arı ile temasa geçmesi gerekiyor. Kitabın her sayfasının bizzat kendisi tarafından dizayn edilerek hazırlandığını vurgulayan Mustafa Arı, "Hiçbir sayfası “Cut/Copy-Paste (Kes/Kopyala-Yapıştır) değildir" diyor.
Kitabı edinmek isteyenlerin Mustafa Arı ile temasa geçebileceği iletişim bilgileri şöyle:
Telefon: 0536 338 96 69
E-Posta: [email protected]

Önceki ve Sonraki Haberler