1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Elektrik ve doğalgaz zamları pazar günü açıklanacak

Elektrik ve doğalgaz zamları pazar günü açıklanacak

Enerji Günlüğü - Geçmişteki uygulamalara bakılırsa, elektrik ve doğalgaz fiyatlarına yapılacak zamlar 30 Eylül 2012 Pazar günü, yani yeni tarifelerin...

Elektrik ve doğalgaz zamları pazar günü açıklanacak

Enerji Günlüğü - Geçmişteki uygulamalara bakılırsa, elektrik ve doğalgaz fiyatlarına yapılacak zamlar 30 Eylül 2012 Pazar günü, yani yeni tarifelerin devreye girmesinden bir gün önce açıklanacak. 1 Nisan'da devreye giren son zamlar, TEİAŞ ve BOTAŞ tarafından, uygulamadan bir gün önce duyurulmuştu.
Türkiye Elektrik Ticaret AŞ (TETAŞ), 1 Ekim-31 Aralık arasında geçerli olacak toptan elektrik fiyatlarıyla ilgili kararını Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK) bildirdi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu yeni elektrik tarifelerini görüşmek üzere önceki gün toplandı. Medya mensupları gün boyu kurulun alacağı kararın açıklanmasını beklese de EPDK'dan "Elektrik tarifelerine yönelik çalışmalar sürmektedir. Kurumumuz tarafından bugün (27.09.2012) resmi bir açıklama yapılmayacaktır" şeklinde bir açıklama geldi. EPDK'nın, daha önceki uygulamalarına bakılırsa, yeni elektrik tarifeleri kararı 30 Eylül 2012 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanacak. 1 Nisan 2012'de devreye giren ortalama yüzde 8.1'lik (mesken elektriğine yüzde 9.2 zam yapılmıştı) son yüklü elektrik zammı, uygulamanın başlamasından bir gün önceki Resmi Gazete'de duyurulmuştu. Aynı gün BOTAŞ'tan da doğalgaz fiyatlarına yüzde 16.49 ile yüzde 18.72 arasında zam yapıldığı açıklaması gelmişti.

Zam kapıda, EPDK hala sessiz

Önceki ve Sonraki Haberler