1. HABERLER

  2. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

  3. Elektrikli Hyundai Ioniq 5 Türkiye’de

Elektrikli Hyundai Ioniq 5 Türkiye’de

Hyundai’nin tamamen elektrikli yeni modeli Ioniq 5, iki milyon liraya yakın bir fiyatla Türkiye’de satışa sunuldu.

Elektrikli Hyundai Ioniq 5 Türkiye’de

Enerji Günlüğü - Hyundai Ioniq 5, Türkiye'de satışa sunuldu. Tamamen elektrikli araç yenilikçi tasarım, ultra hızlı şarj, gelişmiş bağlantı ve sürüş yardım özelliklerine sahip.

Hyundai Motor Grubu'nun (HMG) yeni markası Ioniq tarafından geliştirilen, "Yılın Otomobili" ödülünü kazanan, tamamen elektrikli otomobil Hyundai Ioniq 5'in Türkiye lansmanı gerçekleşti. 350 kW'lık bir şarj cihazıyla %10'dan %80'e 18 dakikada çıkabilen aracın Türkiye fiyatı 1.970.000 lira olarak açıklandı. 

Ioniq 5, Türkiye’de 72,6 kWh’lik bir pil paketi seçeneğiyle satışa sunuluyor. Elektrik motoru 225 kWh (305 hp) ve 605 Nm gibi bir performans değeri sunarak bir SUV otomobilden daha çok spor otomobil hissiyatı ve keyfi vadediyor.

Ioniq 5’in E-GMP platformu, hem 400 V hem de 800 V şarj altyapılarını destekliyor. Platform, ek bileşenlere veya adaptörlere ihtiyaç duymadan 400 V şarjın yanı sıra standart olarak 800 V şarj özelliği de sunuyor.

Ioniq 5, sistemindeki güçlü bataryaları sayesinde başka bir elektrikli otomobili de şarj edebiliyor.  Araç aynı zamanda bilgisayar ve televizyon gibi kablolu tüm elektrikli aygıtları çalıştırabiliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler