1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. EMO Başkanlığı’na Mahir Ulutaş seçildi 

EMO Başkanlığı’na Mahir Ulutaş seçildi 

Elektrik Mühendisleri Odası Başkanlığı’na Mahir Ulutaş seçilirken, Başkan Yardımcılığı’nı Mehmet Orak üstlendi.  

EMO Başkanlığı’na Mahir Ulutaş seçildi 

Enerji Günlüğü - Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) 48. Olağan Genel Kurulu kapsamında 10 Nisan 2022 tarihinde seçilen 48. Dönem Yönetim, Onur ve Denetleme kurulları, 16 Nisan 2022 tarihinde törenle görevi devraldı. Yönetim Kurulu yaptığı ilk toplantıda görev dağılımını gerçekleştirdi.

EMO 48. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Mahir Ulutaş, Başkan Yardımcılığını Mehmet Orak, Yazmanlığı Eylem Ölmezoğlu, Saymanlığı Mehmet Mazmanoğlu üstlenirken, Ogün Sıy, Tayfun İşbilen ve Mehmet Özdağ Yönetim Kurulu Üyesi oldular.

EMO 48. Dönem Denetleme Kurulu Başkanlığı'na Suat Yılmaz, Raportörlüğe Recai Seymen seçildi. EMO Onur Kurulu'nun bazı üyeleri yurtdışında olduğu için görev dağılımının daha sonra yapılmasına karar verildi. 

48. Dönem EMO Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş, ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu. EMO Ankara Şubesi 17. Dönem Yönetim Kurulu Sayman Üyeliği ve EMO 40. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. EMO İzmir Şubesi’nde 28. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, 29. Dönem Yazman Üyeliği, 30 ve 31. dönemler Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini üstlendi. 

48. Dönem EMO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Orak, Dicle Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Halen özel sektörde kendisine ait firmada mesleki çalışmalarını sürdürüyor. EMO Diyarbakır Şubesi 17, 18, 19 ve 20. dönemler yönetim kurulunda sırasıyla Sayman, Başkan Yardımcısı ve Başkan olarak görev yaptı. 46. Dönem’de EMO Yönetim Kurulu Yedek Üyesi oldu. 

48. Dönem EMO Yönetim Kurulu Yazmanı Eylem Ölmezoğlu, Pamukkale Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. EMO Denizli Şubesi’nde teknik müdürlük yaptı. 2014 yılından bu yana Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nda Sinyalizasyon Sistemleri Sorumlusu olarak çalışıyor. EMO Denizli Şubesi 10 ve 11. dönemler yönetim kurulunda Başkan Yardımcılığı ve EMO 47. Dönem’de Onur Kurulu Raportörlüğü yaptı. 

48. Dönem EMO Yönetim Kurulu Saymanı Mehmet Mazmanoğlu, Yıldız Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Halen özel sektörde çalışıyor. EMO 37. Dönem Denetleme Kurulu Üyeliği, 40. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği ve 33. Dönem EMO İstanbul Şube Saymanlığı yaptı. 

48. Dönem EMO Yönetim Kurulu Üyesi Ogün Sıy, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Telekomünikasyon sektöründe yurtiçi ve yurtdışında danışman ve yönetici olarak çalıştı. Halen özel bir firmada yönetici olarak çalışmaya devam ediyor.  

48. Dönem EMO Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun İşbilen, İTÜ Elektrik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Özel sektörde yazılım geliştirme uzmanı ve proje yöneticisi olarak çalıştı. 2019 yılından bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanı olarak görev yapıyor. EMO İstanbul Şubesi’nde 40. Dönem Yönetim Kurulu Yazmanlığı ve EMO 45. Dönem Bilgi ve İletişim Teknolojileri Komisyonu Başkanlığı görevlerini üstlendi. 

48. Dönem EMO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ, Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Türk Telekom Samsun İl-Bölge Müdürlüğü’nde Bilişim Ağları, Data, Transmisyon; Network Planlama Kurulum; Enerji ve Soğurma Sistemleri birimlerinde Mühendis, Başmühendis ve Müdür olarak görev yaptı. EMO Samsun Şubesi Yönetim Kurulu’nda çeşitli dönemlerde Yazman, Üye ve Başkan olarak yer aldı. EMO 47. Dönem’de Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Halen Nükleer Karşıtı Platform ve Samsun Çevre Platformu Sözcülüğü görevlerini yürütüyor.

İlgili Haberler