1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Enerji Bakanlığı'ndan elektrik kesintileri açıklaması

Enerji Bakanlığı'ndan elektrik kesintileri açıklaması

Enerji Günlüğü - Enerji Bakanlığı, Anadolu’dan gelen enerji hatlarındaki kesinti sebebiyle İstanbul’a, Çanakkale Boğazı deniz altından geçen iletim...

Enerji Bakanlığı'ndan elektrik kesintileri açıklaması

Enerji Günlüğü - Enerji Bakanlığı, Anadolu’dan gelen enerji hatlarındaki kesinti sebebiyle İstanbul’a, Çanakkale Boğazı deniz altından geçen iletim hattı ve Trakya enerji iletim hattından elektrik sağlandığını açıkladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı elektrik kesintilerine ilişkin dün bir açıklama yayınladı. Açıklamada, yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle Anadolu’dan gelen ve İstanbul’u besleyen yedi farklı enerji iletim hattının tamamında, Sakarya Bölgesi’nde kopmalar yaşandığı ve bu nedenle İstanbul’a, Çanakkale Boğazı deniz altından geçen iletim hattı ve Trakya enerji iletim hattından elektrik sağlanmakta olduğu belirtildi.

Kopmanın meydana geldiği bölgelerdeki aşırı yoğun kar yağışı ve sisin, çalışmaları olumsuz etkilediği kaydedilen açıklamada, "Kesintiden, konutlardaki vatandaşlarımızın en az derecede etkilenmesini sağlamak için, demir çelik fabrikalarına, çimento fabrikalarına ve organize sanayi bölgelerine enerji verilmemektedir.

Yapılan yoğun çalışmalar neticesinde, 21:50 itibari ile İstanbul’un tamamına elektrik verilmiştir.

Olumsuz hava koşullarının neden olduğu kopmaların tamiratı ve arızaların tamamen giderilmesi için hava şartlarının el verdiği ölçüde yoğun çaba harcanmaktadır. Gece boyu ve yarın tüm ekiplerimiz, hatların tamiri ve arızaların giderilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürecektir" denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler