1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Enerji Bakanlığı’ndan yılda 700 lira enerji tasarrufu için ipuçları

Enerji Bakanlığı’ndan yılda 700 lira enerji tasarrufu için ipuçları

Enerji Günlüğü - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, enerji tüketiminde verimlilik ve tasarruf sağlamaya ilişkin ip uçlarını paylaştığı kamu spotunda...

Enerji Bakanlığı’ndan yılda 700 lira enerji tasarrufu için ipuçları

Enerji Günlüğü - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, enerji tüketiminde verimlilik ve tasarruf sağlamaya ilişkin ip uçlarını paylaştığı kamu spotunda enerjide yıllık 700 liraya kadar tasarruf sağlanabileceğini belirtti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından, “Tercihini verimlilikten yana kullan hem sen kazan hem Türkiye kazansın” sloganıyla hazırlatılan kamu spotunda, alınacak birtakım önlemlerle enerjide yıllık 700 liraya kadar tasarruf sağlanabileceği belirtildi.

Kamu spotunda bina yalıtımı, aydınlatma ve tüm ev aletlerinde verimli ekipman dönüşümüyle faturalarda bir yılda yüzde 28’e kadar tasarruf sağlanabileceği vurgulandı. Kullanılmayan elektronik eşyaların prizden çıkarılması gerektiği belirtilen kamu spotunda, ortam sıcaklığını 21 dereceye düşürmek ve fazladan yanan ışıkları söndürmek gibi önlemlerle yılda 700 liraya yakın tasarruf edilebileceği belirtildi.

Önceki ve Sonraki Haberler