1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Enerji Gazetecileri ve Medya Derneği 1 yaşında!

Enerji Gazetecileri ve Medya Derneği 1 yaşında!

Enerji Günlüğü - Enerji gazetecilerini tek çatı altında buluşturan Enerji Gazetecileri ve Medya Derneği (EGAD) 1 yaşına girdi. EGAD’ın 1. yaş günü...

Enerji Gazetecileri ve Medya Derneği 1 yaşında!

Enerji Günlüğü - Enerji gazetecilerini tek çatı altında buluşturan Enerji Gazetecileri ve Medya Derneği (EGAD) 1 yaşına girdi. EGAD’ın 1. yaş günü pastasını; EPDK Başkanı Hasan Köktaş, PETDER ve SHELL Türkiye Başkanı Ahmet Erdem ve EGAD Başkanı İsmail Altunsoy birlikte kestiler.
Enerji gazetecileri tarafından, basın mesleğinde ihtisaslaşma sürecine katkı sağlamak ve enerji gazetecilerini tek çatı altında buluşturmak amacıyla 2012 yılının Ocak ayında kurulan Enerji Gazetecileri ve Medya Derneği (EGAD) 1. kuruluş yıldönümünü kutladı. 1. yaş günü kutlamasına EPDK Başkanı Hasan Köktaş, EGAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Altunsoy (Zaman), Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Olcay Aydilek (Habertürk), Yönetim Kurulu Üyeleri Merve Erdil (Hürriyet) ve Murat Fırat (Enerji Press), PETDER Yönetim Kurulu ve Shell Türkiye Başkanı Ahmet Erdem, Total Oil Türkiye Genel Müdürü Antoine Tournand, PETDER Genel Sekreteri Dr. Erol Metin, EGAD üyesi gazeteciler ve şirketlerin kurumsal iletişim müdürleri katıldı.

GAZETECİLERİN YÖNLENDİRME MİSYONU
EPDK Başkanı Hasan Köktaş, EGAD'ın 1. yaş gününe ilişkin yaptığı değerlendirmede; kurum olarak enerji gazetecilerini her zaman desteklediklerini belirterek, hem kuruluşunu hem de 1. yaşını EPDK’da kutlayan başka bir sivil toplum örgütü olmadığına dikkat çekti. Enerji gazetecilerinin kendi alanlarına son derece vakıf isimler olduğuna işaret ederek, "Basın toplantıları ve özel sohbetlerimiz esnasında gazeteci dostlarımızın konularına ne kadar hakim olduğunu ve neredeyse bir enerji uzmanı kadar konuya vakıf olduğunu görüyoruz" diye konuştu. Gazetecilerin kamu otoritelerini doğru yönlendirme gibi önemli bir misyonu üstlendiklerini belirten Köktaş, "Bizler, yaptığımız düzenlemelerle ilgili nihai tüketicilerin tepkilerini gazeteciler vasıtasıyla öğreniyoruz. Gözden kaçan hatalı bir uygulama varsa bizleri uyaran yine gazeteciler oluyor. Dolayısıy
la daha doğru kararlara imza atmamızda enerji gazetecilerinin önemli bir etkisi olduğunu söylememiz lazım" dedi.

EGAD’ın 1. yaş günü pastasını; EPDK Başkanı Hasan Köktaş, PETDER ve SHELL Türkiye Başkanı Ahmet Erdem ve EGAD Başkanı İsmail Altunsoy birlikte kestiler.

Enerji Gazetecileri ve Medya Derneği (EGAD) hakkında:
Enerji Gazetecileri ve Medya Derneği (EGAD), enerji gazetecileri tarafından, basın mesleğinde ihtisaslaşma sürecine katkı sağlamak ve enerji gazetecilerini tek çatı altında buluşturmak amacıyla 2012 yılının Ocak ayında Ankara’da kuruldu. Derneğin Kurucu Yönetim Kurulu’nu İsmail Altunsoy (Zaman), Evrim Ergin (Reuters), Olcay Aydilek (Habertürk), Mehmet Nayır (Sabah), Merve Erdil (Hürriyet), Ufuk Şanlı (Vatan) ve Murat Fırat (Enerji Press) oluşturuyor.

EGAD öncelikle; enerji yoğun çalışan gazetecileri aynı çatı altında buluşturmayı, uzman veya bu işe uzmanlık hedefiyle ilgi duyan meslektaşları bir araya getirmeyi hedefliyor. Bu bir araya gelme; yazılı, görsel, işitsel medyanın yanı sıra, son yıllarda hızla büyüyen internet medyası ve sektörel yayıncılığı da bünyesinde barındırıyor. Üyelerinin ekonomik, sosyal, kültürel, mesleki ve yasal haklarını, çıkarlarını koruyarak geliştiren EGAD, bu amacını gerçekleştirirken üyelerinin her türlü hakkını, fırsat eşitliği ve sosyal adalet ilkeleri içinde değerlendiriyor.

 

Fotoğraftakiler (soldan sağa): PETDER Kurumsal İletişim Yöneticisi Yasemin Dağ, Yaprak Aktaş (Enerji Petrol Gaz), Murat Fırat (Enerji Press), Merve Erdil (Hürriyet), Olcay Aydilek (Habertürk), Aylin Bilekli (Enerji Petrol Gaz),  PETDE

R Genel Sekreteri Erol Metin, EGAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Altunsoy (Zaman), EPDK Basın Müşaviri Nafiz Kaya, EPDK Başkanı Hasan Köktaş, EPDK Basın Müşaviri Cem Avcı, PETDER Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erdem, Shell Ankara Temsilcisi Hidayet Kaya, Total Oil Türkiye Genel Müdürü Antoine Tournand, Total Kurumsal İletişim Müdürü Elif Ağca Birkan, Petrol Ofisi Kurumsal İletişim Müdürü Coşkun Uğur, Mithat Yurdakul (Milliyet), Shell Kurumsal İletişim Müdürü Yankı Özkan Yıldırır.

 

Önceki ve Sonraki Haberler