1. YAZARLAR

  2. Haluk DİRESKENELİ

  3. Enerji Günlüğü 10 yaşına basıyor
Haluk DİRESKENELİ

Haluk DİRESKENELİ

Yazarın Tüm Yazıları >

Enerji Günlüğü 10 yaşına basıyor

Değerli okuyucular,

Genel Yayın Yönetmenimiz Mehmet Kara ve Haber Müdürümüz Sabiha Kötek başta olmak üzere, deneyimli ekibin ve enerji konularına hakim yetkin yazarlarının katkılarıyla yayınına devam eden Enerji Günlüğü haber sitemiz, bugün (12 Mart 2021) 9 yılını doldurup, 10’uncu yılından gün alıyor. Enerji Günlüğü çalışanlarının, editörlerimizin, yazarlarımızın bu mutlu günü kutlu olsun.

Yazarınız 2014 yılında Genel Yayın Yönetmenimiz Mehmet Kara’nın daveti ve yüreklendirmesiyle enerji konulu köşe yazıları yazmaya başladı. Yazarınız televizyona çıkmaz, radyo programı yapmaz, demeç vermez. Sadece Makine Mühendisleri Odası (MMO) ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) panellerinde, o da eğer davetli ise konuşur, ODTÜ Mezunlar Derneği panellerine katılır, yazılı notlar alır.

Değerli takipçiler, okuyucularımızın cevapları, yorumları, geri bildirimleri bizleri ayakta tutar. Sizlerden bize gelen yorumlar, düzeltmeler, değerlendirmeler, yönlendirmeler, yüreklendirmeler yazarınız için çok kıymetlidir.

Her bir makale başına yaklaşık önce 500 kelime bazen 1000 kelimeyi bir araya getirip, sizlere sunmak çok çok zor bir iş. Gazetelerde haber sitelerinde her gün köşe yazısı yazanlara saygım çok büyük. Bunun ne kadar zor bir iş olduğunu insan ancak aynı işi kendisi yaptığı zaman anlıyor.

Enerji Günlüğü sayfamızda çok büyük akademik ve piyasa bilgi birikimi var. Değerli yazarlarımızın yazılarını hiç kaçırmam. Günlük yaklaşık 100 bini aşkın sayıda okunma trafiği olduğunu biliyoruz. İnternette makale okunma sayısı yazılı basın gazete okunmasından çok fazla. Bizim okuyucumuz iyi eğitimli, her yaştan, iyi gelir sahibi olmayı amaçlayan uluslararası ortamlarda yaşayan insanlar.

Enerji konulu makaleler maalesef suya yazı yazmak gibi bir şey. Zaman içinde anlattığınız konuların güncelliği kayboluyor. Zamana bağlı olarak her şey değişiyor. Hiç beklenmeyen olaylar yaşanıyor, pandemi, salgın geliyor, evlere kapanıyoruz, enerji üretimi duruyor, tüketim azalıyor. Uluslararası hava trafiği, şehirlerarası ulaşım azalıyor. İnsanlar yazlık evlerinde soba kurup kış aylarını geçirmeye başlıyorlar. Gün geliyor bakıyorsunuz üretilen elektrik kw-saat birim fiyat çok pahalı. Fizibiliteler yeni yatırımları olası görmüyor. Termik yatırımlar azalıyor, yenilenebilir yatırımlar artıyor. Ülkelerin yatırım yapılabilirliği, sağlam ekonomisi, kredibilitesi önem kazanıyor.

EnerjiGunlugu.net sitemizin yıldönümünü tekrar kutluyor, enerji piyasaları çalışanlarımıza, editörlerimize, okurlarımıza, hepinize sağlık mutluluk ve işlerinizde başarılar diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar