1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. HİDRO

  4. Enerji için kamulaştırma hamlesi

Enerji için kamulaştırma hamlesi

Enerji Günlüğü – Bakanlar Kurulu, kurulacak enerji tesisleri için bir kamulaştırma acil kamulaştırma hamlesi başlattı. Kamulaştırma kararı, HES,...

Enerji için kamulaştırma hamlesi

Enerji Günlüğü – Bakanlar Kurulu, kurulacak enerji tesisleri için bir kamulaştırma acil kamulaştırma hamlesi başlattı. Kamulaştırma kararı, HES, enerji nakil hattı, doğalgaz çevrim santrali ve termik santral projelerini içeriyor. İşte kamulaştırılacak alanlar…

2 İLDE HES İÇİN ACELE KAMULAŞTIRMA
Giresun ve Antalya illerinde Hidroelektrik Santrali yapımı için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi. Buna göre Giresun İli, Çamoluk İlçesinde tesis edilecek Koçak Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali ile enerji nakil hattının yapımı amacıyla Bayır, Ozan, Eğnir, Hacıahmetoğlu, Dulundas, Hürriyet ve KIlıçtutan'da bazı adalar kamulaştırılacak. Antalya İli, Alanya İlçesinde tesis edilecek Gevne-Karapınar Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla Fıkırcalı, Karapınar, Kocaoğlanlı ve Tırılar'da bazı adalar kamulaştırılacak.

LALAPAŞA KÖK ENERJİ NAKİL HATTI İÇİN KAMULAŞTIRMA
Edirne’nin Lalapaşa ilçesinde kurulacak olan Lalapaşa DM-Dombay KÖK Enerji Nakil Hattının yapımı için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı. Buna göre Edirne İli, Lalapaşa İlçesinde tesis edilecek Lalapaşa DM-Dombay KÖK Enerji Nakil Hattının yapımı amacıyla Merkez, Hanlıyenice, Demirköy ve Dombay'da bazı adalar kamulaştırılacak.

ERZİN DOĞAL GAZ KOMBİNE ÇEVRİM SANTRALI İÇİN ACELE KAMULAŞTIRMA
Bir başka kamulaştırma kararı da Hatay İli, Erzin İlçesinde tesis edilecek Erzin Doğal Gaz Kombine Çevrim Santralının yapımı için alındı. Buna göre Hatay İli, Erzin İlçesinde tesis edilecek Erzin Doğal Gaz Kombine Çevrim Santralının yapımı amacıyla Turunçlu'da bazı adalar kamulaştırılacak.

ŞIRNAK TERMİK SANTRALİ İÇİN ACELE KAMULAŞTIRMA
Şırnak İli, Merkez İlçesinde tesis edilecek Şırnak Termik Santralının yapımı için Toptepe ve İkizce'de bazı adalar kamulaştırılacak.

GAP VE DAP PROJELERİ İÇİN ACELE KAMULAŞTIRMA
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı da, Şırnak Havaalanı İnşaatı (GAP) Projesi ile Bingöl Havaalanı İnşaatı (DAP) Projesi bünyesindeki “Üstyapı ve Müteferrik İşler İnşaatı” işleri kapsamında, havaalanlarının enerji ihtiyacını karşılayacak enerji nakil hatlarının yapımı için kamulaştırma kararı verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler