1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Enerji sektörünün değişen iş yapma şekli ele alınacak

Enerji sektörünün değişen iş yapma şekli ele alınacak

Enerji Günlüğü - Enerji üretimi ve dağıtımında ortaya çıkan değişiklikler, dünyanın yeni enerji haritası ve sektörlerin iş yapma şekillerinin...

Enerji sektörünün değişen iş yapma şekli ele alınacak

Enerji Günlüğü - Enerji üretimi ve dağıtımında ortaya çıkan değişiklikler, dünyanın yeni enerji haritası ve sektörlerin iş yapma şekillerinin nasıl değişeceği konuları Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi’nde masaya yatırılacak.

20-21 Kasım 2014 tarihlerinde“Zor Zamanlarda Yol Almak – Doing Business in Turbulent Times” temasıyla İstanbul, Grand Tarabya Oteli’nde bu yıl 6’ncısı gerçekleşecek olan Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi’nde (Atlantic Council Energy and Economic Summit), Orta Doğu ve Ukrayna gibi dünyanın farklı bölgelerinde yaşanan siyasi gerilimler doğrultusunda başta enerji üretimi ve dağıtımında ortaya çıkan değişiklikler, dünyanın yeni enerji haritası ve sektörlerin iş yapma şekillerinin nasıl değişeceği konuları masaya yatırılacak.

Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi 40’ı aşkın ülkeden kamu, medya ve sivil toplum kuruluşlarından üst düzey temsilcileri buluşturuyor. Aralarında global şirketlerin yönetim kadrolarında yer alan isimlerin de dahil olduğu 350 seçkin konuğu bir araya getiren zirveye 30’dan fazla enerji ve ekonomi bakanı da katılıyor.

ABD Enerji Bakanı Ernest Moniz’in katılımıyla gerçekleşecek buluşmaya, Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Enerji Bakanı Taner Yıldız, Avrupa Parlamentosu Dışişleri Komitesi Başkanı Elmar Brok ve Kürdistan Bölge Yönetimi Dışişleri Bakanı Falah Mustafa Bakir gibi Türkiye’den ve dünyadan üst düzey yetkililer de katılacak.

ENERJİ SEKTÖRÜNÜN İŞ YAPMA ŞEKİLLERİ DEĞİŞİYOR

“Zor Zamanlarda Yol Almak” teması ile gerçekleştirilen bu yılki zirvede “enerji güvenliği”, “küresel ısınma”, “temiz enerji ihtiyacı”, “jeopolitik konumun enerji stratejilerine etkisi” ve “yeni çatışma ortamlarında öne çıkan devlet dışı aktörler” gibi güncel konulara da yenilikçi çözümler önerilecek. Katılımcılar ayrıca enerji teknolojileri ve enerji altyapıları finansmanının geleceğini de tartışma fırsatı yakalayacak.

Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi, üst düzey görüşmelere de ev sahipliği yaparak yeni iş ilişkileri geliştirmek ve politik resmi en etkin şekilde analiz etmek üzere katılımcılara önemli fırsatlar sunacak.

Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi, bu yıl Borsa, Chevron, Halkbank, MNG ve THY iş ortaklığında düzenleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler