1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Enerji tasarruflu dijital reklam Enerjisa'ya üç ödül getirdi

Enerji tasarruflu dijital reklam Enerjisa'ya üç ödül getirdi

Enerji Günlüğü - Enerjisa, banner reklam yayınlarının gerçekleştiği tüm cihazlarda bu güne kadar 750 kWh enerji tasarrufu sağlayan ‘Tasarruf Modu’...

Enerji tasarruflu dijital reklam Enerjisa'ya üç ödül getirdi

Enerji Günlüğü - Enerjisa, banner reklam yayınlarının gerçekleştiği tüm cihazlarda bu güne kadar 750 kWh enerji tasarrufu sağlayan ‘Tasarruf Modu’ uygulamasıyla üç ödül aldı. 

Dijital reklamcılığın gelişimini destekleyen ve uluslararası bir yarışma olan MIXX (Marketing and Interactive Excellence) Türkiye ödülleri sahiplerini buldu. Üç kategoride birden finale kalan Enerjisa, ‘Tasarruf Modu’ uygulamasıyla Rich Media Display Reklamları kategorisinde altın ödülün, Mobil Rich Media Display Reklamları kategorisinde bronz ödülün , Deneysel ve Yenilikçi kategorisinde bronz ödülün sahibi oldu. 

Enerjisa’nın Mediacom ve AMVG ile birlikte hazırladığı enerji tasarrufu sağlayan banner reklamları, böylece MIXX Europe’ta yarışmaya da hak kazandı.

750 kWh ELEKTRİK TASARRUFU SAĞLANDI

Enerjisa’nın #enerjnikoru hareketi kapsamında kampanya döneminde hem markanın web sitelerinde hem de erişimi yüksek mecralarda uygulanan ödüllü Tasarruf Modu uygulaması ile bugüne kadar toplam 25 milyon görüntülenme üzerinden 5 milyon tekil kullanıcıya erişildi. Böylece toplam 750 kWh enerji tasarrufu sağlanarak, kullanıcıların reklam yayınları üzerinden bir okulun yaklaşık 2 aylık aydınlatma elektrik bedeli kadar tasarruf sağlandı.

HER REKLAMDA SAĞLANAN TASARRUF HESAPLANABİLİYOR

“Enerjini Koru” sloganıyla yola çıkan Enerjisa, hazırladığı dünyanın ilk enerji tasarrufu yapan dijital reklamıyla kullanıcılara dijital mecralarda hem masaüstü hem de mobil reklam alanları üzerinden interaktif enerji tasarrufu imkanı sundu. Cihazlardaki en az enerji tüketimini sağlayacak şekilde siyah fon ağırlıklı renklerden hazırlanan banner reklamlarla tasarrufun daha da artırıldığı uygulama, bu modeli desteklemeyen cihazlarda da ekran parlaklığını azaltarak tasarrufa katkı sağlıyor. Uygulama kapsamındaki tüm reklamlar, projeye özel geliştirilen web servis üzerinden her yayınlanan banner’ın hangi cihazda yayınlandığını ve bu cihazın ortalama ne kadar enerji harcadığını hesaplayan bir veri de içeriyor. Böylece her yayınlanan reklamdan ne kadar enerji tasarruf edildiği hesaplanabiliyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler