1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Enerji Verimliliği eğitimi veren şirketlere yeni düzenleme

Enerji Verimliliği eğitimi veren şirketlere yeni düzenleme

Enerji Günlüğü - Enerji Verimliliği Eğitimi yetki belgesi yenilenmeyen kuruluşlar, ellerindeki geçmişe ait kursiyer dosyalarını 6 ay içinde yetkilendirilmiş...

Enerji Verimliliği eğitimi veren şirketlere yeni düzenleme

Enerji Günlüğü - Enerji Verimliliği Eğitimi yetki belgesi yenilenmeyen kuruluşlar, ellerindeki geçmişe ait kursiyer dosyalarını 6 ay içinde yetkilendirilmiş kuruma teslim etmek zorunda.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji Verimliliği Eğitim ve Sertifikalandırma Faaliyetleri Hakkında Tebliğ'de değişiklik yaptı. Buna göre, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü, yetkilendirilmiş kurumlar ve şirketler düzenledikleri enerji verimliliği eğitim programlarına katılan kursiyerlerin dosyalarını tutmakla ve her bir kursiyer için ayrı ayrı dosya düzenlemekle yükümlü olacak.
Yetkilendirilmiş kurumlar veya şirketlerden yetki belgesi yenilenmeyenler, kursiyer dosyalarını, yetki belgelerinin süresinin bitimini takip eden en geç 6 ay içinde, yetki belgesini aldıkları Genel Müdürlüğe veya yetkilendirilmiş kuruma tutanakla teslim edecek.
Düzenlemeye göre, sertifikalı kurumların düzenlediği Etüt-proje eğitimlerinin sınıf ve laboratuvar ortamında verilen kısımlarına katılıp düzenlenen sınavlarda başarı kazananlardan etüt ve proje çalışması yapmamış kursiyerler, 1 mart 2013'e kadar sanayi veya bina sektöründe etüt ve proje çalışması yapma şartını yerine getirmek zorunda. Ancak, geçerli bir mazeret sunması ve eğitimi veren kurum veya kuruluşun bu mazereti uygun görmesi halinde, kursiyerlere sürenin bitiminden itibaren 3 ayı geçmemek üzere ek bir süre daha verilebilecek.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler