1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Enerjinin merkez üssü İstanbul olacak!

Enerjinin merkez üssü İstanbul olacak!

Enerji Günlüğü - Kuruluşunun 50’inci yılını kutlayan Atlantic Council (Atlantik Konseyi), bu yıl 15-16 Kasım tarihlerinde düzenleyeceği Enerji ve Ekonomi...

Enerjinin merkez üssü İstanbul olacak!

Enerji Günlüğü - Kuruluşunun 50’inci yılını kutlayan Atlantic Council (Atlantik Konseyi), bu yıl 15-16 Kasım tarihlerinde düzenleyeceği Enerji ve Ekonomi Zirvesi’nin merkez üssü olarak İstanbul’u seçti. Dünyanın enerji ve ekonomi politikalarına yön veren Zirve, kamu ve özel sektörden üst düzey yetkililerin katılımıyla artık her yıl İstanbul’da düzenlenecek. Geçen yıllarda bölgesel bir forum şeklinde düzenlenen toplantının adı da, “Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi” olarak değiştirildi.

Transatlantik işbirlikleri konularında da çalışmalar sürdüren Atlantik Konseyi’nin İstanbul Zirvesi Direktörü Orhan Taner, İstanbul’u bölgenin enerji merkezi olarak gördüklerini belirterek, “İstanbul, coğrafi konumu, ulaşılabilirliği, altyapısı ve enerji koridorlarının üzerinde olması nedenleriyle küresel bir enerji merkezi olmaya adaydır. Bu nedenle, çok önem verdiğimiz bu uluslararası zirvenin merkez üssü olarak İstanbul’u belirlemekten büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

Merkezi Washington’da bulunan Atlantik Konseyi’nin 15-16 Kasım tarihleri arasında İstanbul Swissotel’de düzenleyeceği İstanbul Zirvesi’ne her yıl olduğu gibi bölge ülkelerinin liderleri, bakanları ve bölgede söz sahibi şirketlerin üst düzey yöneticileri katılacak ve değişen bölgedeki yeni fırsatları tartışılacak. Asya’dan Avrupa’ya geniş bir bölgeyi kapsayan zirvede, yeniden şekillenen Ortadoğu, ekonomik krizle mücadele eden Avrupa ve Balkan ülkelerinin ekonomi ve enerji politikaları masaya yatırılacak. Dünyanın önde gelen liderleri ve iş adamları, yuvarlak masa toplantıları ve ikili görüşmelerle iş fırsatlarını, enerji gelişmelerini ve politik sorunları değerlendirecek.

Önceki ve Sonraki Haberler