1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Enerjisa depremde Afet Haberleşme Sistemi'ni devreye soktu

Enerjisa depremde Afet Haberleşme Sistemi'ni devreye soktu

Enerjisa Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Kıvanç Zaimler, depremde önceliklerinin çalışanlarının ve ailelerinin sağlığı ve güvenliliğinin sağlaması olduğunu açıkladı.

Enerjisa depremde Afet Haberleşme Sistemi'ni devreye soktu

Enerji Günlüğü - 16 çalışanı depremde hayatını kaybeden Enerjisa Enerji, kritik bölgelere enerji sağlamak için afet haberleşme sistemini deprem bölgesine sevk ederek, onarım ekiplerinin iletişim ve koordinasyonunu sağladı.

Elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı 29 Mart 2023 tarihinde Sabancı Center’da gerçekleştirildi. 06 Şubat tarihinde gerçekleşen depremler sonrasında bölgede faaliyetlerini devam ettiren şirketin çalışmaları hakkında da bilgi aktarılan toplantıda, şirketin geçen yıla ait finansal, stratejik ve operasyonel faaliyet sonuçları paylaşıldı.

“4 BİN 507 ÇALIŞAN DEPREMDEN ETKİLENDİ”

6 Şubat 2023 gününde gerçekleşen deprem felaketinden şirket olarak derinden etkilendiklerini belirten Enerjisa Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Kıvanç Zaimler, Toroslar elektrik dağıtım bölgesinin depreme maruz kalan illerin 5’inde faaliyet gösterdiğini, bölgede 4 bin 507 çalışanın ve ailelerinin depremden etkilendiğini ve maalesef 16 çalışanın hayatını kaybettiğini aktardı.

GÜNEŞ ENERJİLİ MOBİL KULELERLE KOORDİNASYON SAĞLANDI

Bölgede yaşanan felaketin ardından alınan aksiyonlarla ilgili de açıklamalarda bulunan Zaimler, “Depremde önceliğimiz, çalışanlarımız ve ailelerinin sağlığı ve güvenliliğinin sağlanmasının ardından arama kurtarma alanları, hastaneler, sahra mutfakları, toplanma alanları gibi kritik noktalara enerji verilmesi oldu. 2020 yılında ARGE ekiplerimizin çalışmaları ile hayata geçirdiğimiz ‘Afet haberleşme sistemi’mizi devreye almak için bölgeye sevk ettik. Yüksek noktalara kurulan ve güneş enerjisiyle çalışan 3 mobil kule ve haberleşme istasyonu ile yüzlerce ekip aracına takılı telsizler sayesinde onarım ekiplerinin iletişim ve koordinasyonunu sağladık. 

Diğer Enerjisa dağıtım şirketleri olan Başkent Edaş ve Ayedaş’tan destek ekip ve malzemelerimiz araçlarla yola çıkarak bölgeye ulaştı. Başkent Edaş ve Ayedaş ile birlikte diğer elektrik dağıtım şirketleri ve yüklenici firmalardan gelen destek ekipleri de dâhil olmak üzere 3 bin 287 saha çalışanı ile çalışmalarımıza devam ederken Adana, Osmaniye ve Gaziantep’te kurulan 143 çadır kentte 14 bin 494’ü aşkın çadırın enerjilendirilmesi sağlandı.” dedi.

AFET BÖLGESİNDE MÜŞTERİ HİZMETLERİ DEVAM EDİYOR

Müşteri hizmetlerinin de aksamaması için afet bölgesinde yer alan 12 Enerjisa Müşteri Hizmet Merkezi’nin 8’inin, 34 Enerjisa İşlem Merkezi’nin de 27’sinin hizmet vermeye devam ettiğini söyleyen Zaimler sözlerine şöyle devam etti: “Afette evlerini kaybeden çalışanlarımız ve aileleri için geçici konaklama ve sıcak yemek ihtiyacı Toroslar bölgesindeki şirket tesislerinde sağlanmış durumdadır. Kurduğumuz konteyner ve çadır yerleşkelerinde toplam 660 kişi konaklıyor."

Önceki ve Sonraki Haberler