1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Enerjisa su güvenliğinde alanındaki tek lider notu aldı

Enerjisa su güvenliğinde alanındaki tek lider notu aldı

Enerjisa Enerji, Su Güvenliği raporlamalarında A notuyla Türkiye ve globalde dahil edilen tek Türk elektrik dağıtım şirketi olurken, İklim Değişikliği notunu da A-‘ye yükseltti.

Enerjisa su güvenliğinde alanındaki tek lider notu aldı

Enerji Günlüğü - Enerjisa Enerji, dünyanın en büyük çevre raporlama platformu olan Karbon Saydamlık Projesi (CDP)’nin İklim Değişikliği Programındaki notunu A-’ye yükseltirken, Su Güvenliği Listesi’ndeki notunu ise bu alandaki en yüksek not olan A’ya çıkardı.

Enerjisa Enerji, dünyanın en büyük çevre raporlama platformu olan Karbon Saydamlık Projesi (CDP)’nin İklim Değişikliği Programında daha önce B olan Su Güvenliği notunu iki puan birden yükselterek A’ya çıkarırken, Türkiye’den elektrik dağıtım sektöründeki ‘liderlik’ notunu alan tek şirket oldu. 

Enerjisa Enerji, yine aynı platformun İklim Değişikliği Programındaki notunu ise bir basamak yükselterek A-’ye yükseltti.

Şeffaflığı, hesap verilebilirliği ve sürdürülebilirliği yönetim anlayışının merkezine koyarak A listesinde yer almayı başaran Enerjisa Enerji, 23 binden fazla şirket arasından seçilerek büyük bir başarıya imza attı. Bu başarı şirketin çevreye duyarlı ve etik değerlere dayalı yaklaşımının bir yansıması oldu. 

“ÇİFTE MUTLULUK YAŞADIK”

Türkiye’nin enerji dönüşümüne öncülük ettiklerini ve tüm çalışmalarını sürdürülebilir bir gelecek için hayata geçirdiklerini belirten Enerjisa Enerji’nin CEO’su Murat Pınar, “Dünyanın en büyük çevre raporlama platformu olan Karbon Saydamlık Projesi (CDP) İklim Değişikliği ve Su Güvenliği   Listesi’ndeki notumuzu ‘A’ seviyesine yükseltmenin gururunu yaşıyoruz. Su Güvenliği Listesi’nde faaliyet alanımızdaki tek ‘Liderlik’ notuna sahip olan şirket olmamızın gururunu yaşarken, İklim Değişikliği Programında notumuzu bir basamak yükseltmek çifte mutluluk yaşamamıza neden oldu” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler