1. WEB TV

  2. RÜZGAR

  3. Enerjisa Üretim’den ‘Rüzgarın Kanatları’ belgeseli 

Enerjisa Üretim’den ‘Rüzgarın Kanatları’ belgeseli 

.

Enerji Günlüğü - Enerjisa Üretim, belgesel film yapımcısı Coşkun Aral ve ekibiyle çalışarak “Rüzgarın Kanatları” belgesel filmini çekti.

Türkiye’nin elektrik üretim şirketlerinden Enerjisa Üretim, belgesel film yapımcısı Coşkun Aral ve ekibiyle çalışarak, 15 Haziran Dünya Rüzgar Gününde “Rüzgarın Kanatları” belgesel filmini izleyiciyle buluşturdu. Enerjisa Üretim, belgesel filmi ile enerji okur yazarlığını da artırmayı hedefliyor.

Daha önce Habitat TV ve Coşkun Aral’ın liderliği ile Tufanbeyli Santrali ve Yamanlı II Hidroelektrik Santrali yakınlarında nesli tükenmekte olan endemik kelebek türüne dikkat çekmek amacıyla “Saimbeyli Mavisi” belgeselini yayınlayan Enerjisa Üretim, şimdi de yepyeni bir yapım olan ‘’Rüzgarın Kanatları’’ Belgeseli  ile ekranlarda  yer alacak.

Rüzgar enerjisi hakkında A’dan Z’ye bilgiler aktaracak belgesel 3 bölümden oluşuyor.

Abraham Lincoln’ün “Doğanın bütün güçleri arasında bence rüzgar en büyük itici güce sahip. Rüzgar hala evcilleştirilmemiş ve dizginlenmemiş bir güç ve muhtemelen bundan sonra yapılacak en büyük keşiflerden biri rüzgarın ehlileştirilmesi ve dizginleştirilmesi olacaktır” sözleriyle başlayan belgesel filminde; rüzgar tirbünlerinin tarihi, yatırım süreçleri, Türkiye’deki rüzgar enerjisi potansiyeli, operasyonel süreçler, işletme ve bakım planlamaları anlatılıyor. Karbon ayak izinin azaltılması ve sürdürülebilir enerji konularının altını çizen belgesel filmi, Enerjisa Üretim’in gelecek yatırımları ve rüzgar yatırımlarını da izleyiciyle buluşturuyor.

Benzer Videolar