1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. JEOTERMAL

  4. Enther Enerji Çanakkale’de jeotermal kaynak arayacak

Enther Enerji Çanakkale’de jeotermal kaynak arayacak

Enerji Günlüğü - Enther Enerji, Çanakkale’nin Yenice ilçesinde 3 ayrı lokasyonda 15 adet sondaj kuyusu açarak jeotermal kaynak arayacak.Enther Enerji Sanayi...

Enther Enerji Çanakkale’de jeotermal kaynak arayacak

Enerji Günlüğü - Enther Enerji, Çanakkale’nin Yenice ilçesinde 3 ayrı lokasyonda 15 adet sondaj kuyusu açarak jeotermal kaynak arayacak.

Enther Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. Çanakkale İli, Yenice İlçesi Akçakoyun köyü, Kalkım beldesi ve Hıdırlar köyünde bitişik parselleri kaplayan yaklaşık 9000 hektarlık alana sahip iki adet ruhsat sahasında jeotermal kaynak arama amaçlı sondaj çalışmaları yapmayı planlıyor.

9 milyon lira bedelli proje kapsamında 15 adet sondaj noktasında sondaj yapılacak ve sondajın derinliği 3.000 - 3.500 m, çapı ise 26"-17,5", 12,25", 8,5" olacak. Jeotermal sondaj çalışmasının yapılacağı her kuyu için çamur havuzu, prefabrik ofisler, sondaj kulesi ve ekipmanlar dâhil olmak üzere yaklaşık 15-20 dönüm alan kullanılacak.

Açılacak kuyularda verimlilik testi sonucunda yatırımcı firma tarafından kurulması planlanan jeotermal enerji santrallerinde ya da bulunacak kaynak sıcaklığına bağlı olarak çeşitli tesislerin (sera ve termal turizm vb.) yapılmasında değerlendirilecek. 

Enerji Günlüğü

Önceki ve Sonraki Haberler