1. HABERLER

  2. PETROL

  3. EPDK: LPG’de lisans iptali haberleri doğru değil ama…

EPDK: LPG’de lisans iptali haberleri doğru değil ama…

Enerji Günlüğü - Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, bugün gazetelerde yer alan “LPG'si kalitesiz çıkan iki büyük markanın lisansının iptal edileceğine”...

EPDK: LPG’de lisans iptali haberleri doğru değil ama…

Enerji Günlüğü - Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, bugün gazetelerde yer alan “LPG'si kalitesiz çıkan iki büyük markanın lisansının iptal edileceğine” yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Ancak kurum, bazı şirketlerden alınan numunelerin standartlara uygun olmadığını da doğruladı. EPDK’dan yapılan açıklamada, LPG denetimlerinde alınan numunelerin laboratuvarlardaki analizlerinde bazı şirketlerin ürünlerinin teknik düzenlemelerde belirtilen standartlara uygun olmadığı sonucuna ulaşıldığı belirtilerek, ''Konu Kurulumuz tarafından tüm boyutları ile değerlendirilecek ve gerekli soruşturma sonucunda şirketlere yaptırım uygulanıp uygulanmayacağı konusu da ancak bu süreç sonucunda karara bağlanacaktır'' denildi.

EPDK'dan yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı gazetelerde yer alan “LPG'si kalitesiz çıkan iki büyük markanın lisansının iptal edileceğine” yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığı kaydedildi. Kurum tarafından Türkiye çapında tüm dağıtım şirketlerine yönelik yapılan denetimlerde LPG numunelerinin alındığı ifade edilen açıklamada, şöyle denildi: “Bu numunelerin laboratuvarlardaki analizlerinde bazı şirketlerin ürünlerinin teknik düzenlemelerde belirtilen standartlara uygun olmadığı sonucuna ulaşılmıştır. Konu Kurulumuz tarafından tüm boyutları ile değerlendirilecek ve gerekli soruşturma sonucunda şirketlere yaptırım uygulanıp uygulanmayacağı konusu da ancak bu süreç sonucunda karara bağlanacaktır. Konuyla ilgili idari işlemler tamamlanıp karara bağlanmadan, tüketiciler nezdinde şüphe uyandıracak şekilde 'LPG dağıtım şirketlerinin kalitesiz mal sattığı ve bu nedenle lisanslarının iptal edileceği'' şeklindeki değerlendirmeler gerçeği yansıtmamaktadır.”

LPG’si kalitesiz çıkan 2 büyük markanın lisansları iptal edilecek!

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler