1. HABERLER

  2. PETROL

  3. EPDK’dan benzin zammına yalanlama

EPDK’dan benzin zammına yalanlama

Enerji Günlüğü - EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, basında yer alan benzin zammı haberinin doğru olmadığını, böyle bir zammın söz konusu olmadığını...

EPDK’dan benzin zammına yalanlama

Enerji Günlüğü - EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, basında yer alan benzin zammı haberinin doğru olmadığını, böyle bir zammın söz konusu olmadığını açıkladı.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz basın yayın organlarında çıkan ve benzine zam yapılacağı yönündeki haberleri yalanlayan bir açıklama yaptı. Benzine zam haberlerinin asılsız ve seçim öncesi manipülasyon amaçlı olduğunu kaydeden Yılmaz, “Biz fiyat hareketlerini yakından takip ediyoruz, kurum olarak gerekli hesaplamaları yapıyoruz ve bir zam söz konusu değil. Ülkemiz seçim arifesinde… Bu süreçte manipülasyon yapmak, piyasaları yanlış yönlendirmek kimseye kazandırmaz, aksine kaybettirir.  Manipülatif haberler; hem ülke ekonomimizi hem de milletimizin moralini olumsuz yönde etkiler. Biz gerek basın mensuplarımızdan gerekse vatandaşlarımızdan bu tip kaynağı belirsiz, iyi niyetten uzak ve maksatlı haberlere itibar etmemelerini bekliyoruz" dedi. 

Basında yer alan haberlere göre bu gece yarısından itibaren benzinin pompa satış fiyatının, litre başına 17 kuruş arttırılması bekleniyor. 

BENZİN FİYATINDA 17 KURUŞ ZAM BEKLENTİSİ

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler