1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Era Enerji ve TransAtlantic’e petrol arama ruhsatı

Era Enerji ve TransAtlantic’e petrol arama ruhsatı

Enerji Günlüğü - PİGM, Era Enerji’ye Aksaray’da ve TransAtlantic’e de Diyarbakır’da petrol arama ruhsatı verdi.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlı...

Era Enerji ve TransAtlantic’e petrol arama ruhsatı

Enerji Günlüğü - PİGM, Era Enerji’ye Aksaray’da ve TransAtlantic’e de Diyarbakır’da petrol arama ruhsatı verdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (PİGM), Era Enerji, Enerji Servis Hizmetleri ve Petrol Tic. Ltd. Şti.’ne Aksaray’da petrol arama ruhsatı, TransAtlantic Exploration Mediterranean International Pty. Ltd.’ne ise Diyarbakır’da petrol işletme ruhsatı verdi.

Buna göre, Era Enerji, Enerji Servis Hizmetleri ve Petrol Tic. Ltd. Şti.’ne Aksaray’da AR/ERA/K/L32-a4 pafta numaralı 15 bin 177 hektarlık alanda 5 yıl süreyle petrol arayacak.

Bununla birlikte TransAtlantic Exploration Mediterranean International Pty. Ltd.’ne ise Diyarbakır merkez ve Bismil’de ARİ/TEM/K/M44-b2-1 pafta numaralı 15 bin 256 hektarlık alanda petrol işletme ruhsatı verildi. Ayrıca, ruhsatın veriliş tarihinden itibaren işletme müracaat alanında arama ruhsatından gelmeyen 4021 hektarlık alanda iki yıl içerisinde 1 adet kuyu açılması aksi halde ruhsatın iptal edilmesi” şartıyla sahanın mevcut rezerv durumu, yıllık üretim miktarları ile yatırım ve üretim programı dikkate alınarak ARİ/TEM/ K/M44-b2-1 pafta no’lu petrol işletme ruhsatının 5 yıl süre ile verilmesine karar verildi.

Daha sonra talep edilmesi ve edilen taahhüt doğrultusunda şirketin sahada yapacağı üretim ve geliştirme faaliyetlerine göre işletme ruhsatı için öngörülen 20 yıllık kanuni sürenin kalan kısmının kullandırılmasına karar verildi.

Enerji Günlüğü

Önceki ve Sonraki Haberler