1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Erzurum’da doğalgaza yüzde 6,8 zam

Erzurum’da doğalgaza yüzde 6,8 zam

Enerji Günlüğü – Erzurum’da doğalgaza yüzde 6.8 oranında zam yapıldı. Zammın ardından doğalgazın metreküp fiyatı faturalara 92 kuruş olarak yansımaya...

Erzurum’da doğalgaza yüzde 6,8 zam

Enerji Günlüğü – Erzurum’da doğalgaza yüzde 6.8 oranında zam yapıldı. Zammın ardından doğalgazın metreküp fiyatı faturalara 92 kuruş olarak yansımaya başladı. Zammı yapan yaklaşık 77 bin abonesi bulunan PALEN Doğalgaz yetkilileri, yaptıkları zammın resmi dayanakları olduğunu açıkladı. Palen Doğalgaz Müşteri Hizmetleri Uzmanı Gökhan Kaçmaz, “Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) 8 yılını dolduran doğalgaz dağıtım şirketlerinin yeni bir tarife düzenlemelerine izin veriyor. Erzurum için de yüzde 6,8 oranında zamlı bir tarife açıklandı. Biz bu tarifeyi uyguluyoruz. Bu karar resmi gazetede yayınlandı. Önceki yıllarda birkaç şehirde uygulanan karar bu yıl 35 şehir için geçerlilik kazandı” dedi.

Tüketicilerin faturalarda gördükleri fiyat değişiklikleriyle ilgili kendilerine başvurduğunu ifade eden Kaçmaz zammın faturalara nasıl yansıdığını şöyle açıkladı, “15 Ocak itibarıyla kesilen faturalarda zam yok. Şubat’ın 1’inde yeni tarifeyi uygulamaya başladık. Şubat’ın 15’inde kesilen faturalarda 15 Ocak ile 1 Şubat arası zamsız fiyat üzerinden hesaplandı. Sonraki 15 gün yani 1 ile 15 Şubat arası ise zamlı olarak hesaplandı ve ortalama bir fatura düzenlendi. 15 Mart’ta düzenlenecek faturalar ise tam zamlı olacak” Yapılan son zamla birlikte Erzurum’da doğalgazın metre küp fiyatı 92 kuruş üzerinden faturalara yansıtılıyor.