1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Eşarj Adalar’ın ilk elektrikli araç şarj istasyonunu kurdu

Eşarj Adalar’ın ilk elektrikli araç şarj istasyonunu kurdu

Eşarj, AYEDAŞ işbirliği ile Adalar’da ilk elektrikli araç şarj istasyonunu kurdu.

Eşarj Adalar’ın ilk elektrikli araç şarj istasyonunu kurdu

Enerji Günlüğü - Eşarj, AYEDAŞ işbirliği ile Adalar’da ilk elektrikli araç şarj istasyonunu kurdu.

Enerjisa Enerji’nin 2018 yılından beri çoğunluk hisselerine sahip olduğu Türkiye’nin lider elektrikli şarj istasyonu ağı olan Eşarj, AYEDAŞ işbirliği ile Adalar’da ilk elektrikli araç şarj istasyonunu kurdu. Adalar’ın yeni 22kVA gücündeki tek çıkışlı Eşarj istasyonu, bölgede kullanımı yaygınlaşan elektrikli araçlara büyük kolaylık sağlayacak.

Türkiye’de Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası’na (IREC) sahip olan ilk elektrikli şarj istasyonu operatörü olan Eşarj, yeni istasyonu ile Adalar’ın çevreci ulaşım çözümlerine erişimini sağlayarak elektrikli araçlara ilgisi gün geçtikçe artan Adalar halkının ve ziyaretçilerinin hayatını kolaylaştıracak.

“ADALAR’IN SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞANTISINA KATKI SAĞLAYACAĞIZ”

Enerjisa Enerji CEO’su ve Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Enerjisa Enerji olarak, küresel enerji trendlerini yakından takip ederek sürdürülebilirliği temel alan bir stratejiyi benimsedik. Eşarj da bu stratejinin önemli bir parçası. 2020 yılı sonuna kadar 400’ün üzerinde Eşarj noktasına ulaşma hedefimize sadık kalarak, Adalar’da AYEDAŞ’ın da desteği ile Eşarj istasyonu kurarak bir ilki gerçekleştirdik. Adalar’da elektrikli araçlar hem bireysel hem de toplu taşıma alanında yoğun olarak kullanılmaya başladı. Biz de bu istasyon ile Adalar’ın sürdürülebilir yaşantısına katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler