1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Eski Enerji Bakanı Güler Turkcell yönetiminde

Eski Enerji Bakanı Güler Turkcell yönetiminde

Enerji Günlüğü - Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Eski Enerji Bakanı Hilmi Güler’i Turkcell’in yönetim kuruluna atadı. Kurul, Turkcell’in yönetim kurulu...

Eski Enerji Bakanı Güler Turkcell yönetiminde

Enerji Günlüğü - Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Eski Enerji Bakanı Hilmi Güler’i Turkcell’in yönetim kuruluna atadı. Kurul, Turkcell’in yönetim kurulu üyelerinden, Mehmet Bülent Ergin, Tero Erkki Kivisaari ve Oleg Adolfoviç Malis’i Yönetim Kurulu Üyeliği görevinden alarak, yerlerine Eski Enerji Bakanı Hilmi Güler, eski Turizm Bakanı Atilla Koç ve Ahmet Akça’yı atadı.

SPK bülteninde, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin, SPK’nın ”Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliğ’i ile belirlenen Kurumsal Yönetim İlkelerine uyum amacıyla, bağımsız yönetim kurulu üye atanması ile esas sözleşme değişikliklerini yapmadığı, söz konusu gerekliliklerin yerine getirilebilmesi için Turkcell’e gerekli sürenin verildiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“6362 sayılı SPK Kanunu’nun 17. maddesinin ikinci fıkrası hükmü uyarınca, Kurumsal Yönetim İlkelerinden bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi seçimine ilişkin uyum zorunluluğunun yerine getirilmesini teminen, şirketin Yönetim Kurulu üyelerinden Mehmet Bülent Ergin, Tero Erkki Kivisaari ve Oleg Adolfoviç Malis’in 6362 sayılı SPK Kanunu’nun 17. maddesinin ikinci fıkrası uyarınca yönetim kurulu üyeliği görevinden alınarak, yerlerine Ahmet Akça, Atilla Koç ve Mehmet Hilmi Güler’in atanmasına, yönetim kurulu üyeliğine atanan kişilerin, yerlerine usulüne uygun olarak yeni bağımsız üyeler seçilip göreve başlayana ya da Kurulumuzca bu konuda yeni bir karar alınıncaya kadar görev yapmalarına, esas sözleşmesini Kurulumuzun Seri:IV, No:56 sayılı Tebliğ’i hükümlerine uygun olarak değiştirmesi için şirketin uyarılmasına, karar verilmiştir.”

Önceki ve Sonraki Haberler