1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. ETD, Batu Aksoy ile yola devam dedi

ETD, Batu Aksoy ile yola devam dedi

Enerji Günlüğü - Enerji Ticareti Derneği’nin 2013 yılı olağan Genel Kurulu yapıldı. Turcas Petrol CEO'su Batu Aksoy, yeniden başkanlık görevine...

ETD, Batu Aksoy ile yola devam dedi

Enerji Günlüğü - Enerji Ticareti Derneği’nin 2013 yılı olağan Genel Kurulu yapıldı. Turcas Petrol CEO'su Batu Aksoy, yeniden başkanlık görevine seçildi.

Seçimli Genel Kurul sonrası oluşan Yeni Yönetim Kurulu’nun ilk toplantısında Batu Aksoy; oybirliğiyle ETD Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. 

Toptan Ticaret Çalışma Grubu Başkanı Mustafa Karahan ve Perakende Satış Çalışmaları Grubu Başkanı Birol Ergüven ise ETD Başkan Yardımcısı oldular.

İŞTE ETD’NİN YENİ YÖNETİM KURULU

ETD Yönetim Kurulu’ nun diğer üyeleri ve temsilcileri ise şu şekilde oluştu:

AKENERJİ - A. Ümit DANIŞMAN,

OMV - Burak ÜÇÖZ,

STATKRAFT – A. Servet AKGÜN,

GATES – M. Arif ÖZOZAN,

ENERJİSA – Benedikt MESSNER,

YAĞMUR ENERJİ - Mustafa DAMAR,

SANKO ENERJİ – M. Cem AŞIK

BATI AKSOY’DAN AÇIKLAMALAR

ETD Yönetim Kurulu Başkanı Batu Aksoy; Genel Kurul sonrası yaptığı açıklamada eski Yönetim Kurulu üyelerine çok değerli katkılarından dolayı teşekkür ederek; “ETD, kuruluşundan bu yana enerji ticaretinin adil ve serbest rekabet koşullarında yapılabilmesi, piyasa fiyat ve bilgilerinin şeffaf, öngörülebilir ve ulaşılabilir olması, bu ticaretin kuralları ve standartlarının evrensel normlarda konulabilmesine ve enerji piyasasının ülkemizin büyümesine katkıda bulunabilecek şekilde kurgulanması ve işletilmesine yönelik çalışmalar yapmakta ve bu yöndeki çalışmalara katkı sunmaktadır. Yeni Yönetim Kurulu ile de aynı amaçlar doğrultusunda gerek bünyesinde oluşturulmuş olan Çalışma Grupları aracılığıyla gerekse ETD Başkanlığı olarak enerji ticareti piyasasının tüm katılımcıları ve ilgili tüm Devlet Kurum ve Kuruluşları’nın yanısıra uluslararası kuruluşlar ile de ortak çalışmalar yürütmeye devam edecektir” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler