1. HABERLER

  2. KÖMÜR

  3. Eti Maden'den bor katkılı bulaşık temizleyici

Eti Maden'den bor katkılı bulaşık temizleyici

Eti Maden, BORON marka bulaşık deterjanı da üretti. Petrol türevleri, fosfat ve parfüm içermeyen deterjanın makinede ve elde yıkama için iki ayrı versiyonu var. 

Eti Maden'den bor katkılı bulaşık temizleyici

Enerji Günlüğü - Eti Maden, BORON marka dezenfektan ve çamaşır deterjanından sonra bulaşık deterjanı da üretti. Petrol türevleri, fosfat ve parfüm içermeyen deterjanın makinede ve elde yıkama için iki ayrı versiyonu var. 

Türkiye'nin zengin bor rezervlerini ekonomiye kazandırma hedefiyle katma değerli ürünler geliştirme çalışmaları devam ediyor. Pandemi sürecinde BOREL markasıyla bor katkılı dezenfektan üretip kullanıma sunan, ardından BORON markasıyla çamaşır deterjanı, BORTAM markasıyla yüzey temizleyici üretip piyasaya sunan Eti Maden bu kez BORON markalı bulaşık temizleyici ürün geliştirdi. 

YARIN TANITIMI YAPILACAK 

BORON çamaşır deterjanının yarın (16 Aralık 2020 Çarşamba günü) yapılacak lansman ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü Serkan Keleşer tarafından kamuoyuna tanıtılması bekleniyor. 

AYNI GÜN RAFLARDA VE PttAVM'DE

Bir buçuk yıllık Ar-Ge çalışmasıyla makinede ve elde bulaşık yıkamak için geliştirilen “BORON Doğal Mineralli Bulaşık Temizlik Ürünleri” tüm market raflarında ve milli e-ticaret platformu PttAVM.com başta olmak üzere tüm e-ticaret platformlarında satışa sunulacak. Ürün, makineler için jel ve doğal parlatıcı şeklinde satılacak. 

İÇİNDE ZARARLI KATKI YOK 

Tüketicilere zararlı kimyasallar içermeyen doğal ve sağlıklı temizlik ürünleri sunmayı hedefleyen BORON, bulaşık temizlik ürünlerinde de petrol türevleri, parfüm ve fosfat gibi insan sağlığına, doğaya ve çevreye zararlı hiçbir katkı maddesi bulundurmuyor. BORON bulaşık ürünleri, bor madeninin temizleme, yumuşatma, antibakteriyel, anti-alerjen, anti-fungal ve hijyen etkileriyle geliştirilen özel formülüyle bulaşıklarda ekstra temizlik sağlıyor. 

Mehmet KARA - Enerji Günlüğü 

Önceki ve Sonraki Haberler