1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. EÜAŞ personeline Ankara Üniversitesi’nde lisansüstü eğitimi imkanı 

EÜAŞ personeline Ankara Üniversitesi’nde lisansüstü eğitimi imkanı 

EÜAŞ, tezli yüksek lisans, doktora eğitimi almak isteyen personeli için Ankara Üniversitesi ile bir protokol imzaladı.

EÜAŞ personeline Ankara Üniversitesi’nde lisansüstü eğitimi imkanı 

Enerji Günlüğü - EÜAŞ, tezli yüksek lisans, doktora eğitimi almak isteyen personeli için Ankara Üniversitesi ile bir protokol imzaladı.

EÜAŞ ve Ankara Üniversitesi, lisansüstü eğitim, yabancı dil eğitimi ve AFAM bünyesindeki Afet Risk Yönetimi Tezsiz İkinci Öğretim Yüksek Lisans Programını kapsayan “Eğitim İşbirliği Protokolü” imzaladı.

EÜAŞ Genel Müdürü Dr. İzzet Alagöz ve Ankara Üniversitesi adına Prof. Dr. Necdet Ünüvar tarafından imzalanan Eğitim İşbirliği Protokolü’ne Üniversiteye bağlı tüm enstitüler dahil olacak. EÜAŞ personeli tezli yüksek lisans, doktora eğitimi yapabilecek. Üniversiteye bağlı AFAM bünyesinde açılan Afet Risk Yönetimi Tezsiz İkinci Öğretim Yüksek Lisans Programında EÜAŞ personeline %10 (yüzde on) indirim yapılacak. 

Ayrıca protokol kapsamında, EÜAŞ personeline ve bu kişilerin bakmakla yükümlü olduğu eş/çocuklarına, Ankara Üniversitesine bağlı olarak faaliyet gösteren TÖMER’de %40 (yüzde kırk) indirimli olarak tüm dillerde eğitim verilmesi sağlanacak.

EÜAŞ yaptığı açıklamada, “İmzalanan bu protokol ile lisansüstü eğitim yapmak isteyen personelimiz için büyük bir eğitim kapısı açılmış olup, tez çalışmaları sonrasında EÜAŞ için faydalı birçok kaynak da ortaya çıkmış olacak” ifadesini kullandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler