1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. EÜAŞ toptan satış tarifesine %37 zam

EÜAŞ toptan satış tarifesine %37 zam

Enerji Günlüğü – EÜAŞ’ın aktif elektrik enerjisi toptan satış tarifesi, 01 Nisan 2019 tarihi itibarıyla güncellendi. Dağıtım şirketlerine yapılan...

EÜAŞ toptan satış tarifesine %37 zam

Enerji Günlüğü – EÜAŞ’ın aktif elektrik enerjisi toptan satış tarifesi, 01 Nisan 2019 tarihi itibarıyla güncellendi. Dağıtım şirketlerine yapılan satışların fiyatı yaklaşık %37 arttı. 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), Elektrik Üretim Anonim Şirketi tarafından uygulanacak aktif elektrik enerjisi toptan satış tarifesinde 01 Nisan 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere güncelleme yaptı. 

Buna göre dağıtım şirketlerine teknik ve teknik olmayan kayıp enerji satışları ile görevli tedarik şirketlerine yapılan satışların fiyatı yaklaşık %37 oranında zamlanarak, 17,2700 kr/kWh olarak belirlendi. 01 Ocak 2019’daki güncellemede bu fiyat 12,6335 kr/kWh olarak belirlenmişti. 

Dağıtım şirketlerine genel aydınlatma kapsamında yapılan satışlarda uygulanacak fiyatta ise değişiklik yapılmadı ve 25,4600 kr/kWh olarak belirlendi. 

EPDK ayrıca, 01 Nisan 2019 tarihinden itibaren uygulanmak üzere dağıtım şirketleri tarafından dağıtım sistemi kullanıcılarına ve görevli tedarik şirketleri tarafından serbest olmayan tüketicilerle serbest tüketici olmasına rağmen tedarikçisini seçmeyen ve düşük tüketimli abonelerin faaliyet bazlı ve nihai tarifelerini de açıkladı. 

EPDK: ELEKTRİK TARİFE GÜNCELLEMESİ TÜKETİCİYE YANSIMAYACAK

Önceki ve Sonraki Haberler