1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Evlere güneş panelli mantolama ABD`de zorunlu hale getirildi

Evlere güneş panelli mantolama ABD`de zorunlu hale getirildi

Enerji Günlüğü -  ABD'nin bazı bölgelerinde yasal zorunluluk haline getirilen bina mantolama da güneş panelleri kullanımı ile her ev kendi elektrik...

Evlere güneş panelli mantolama ABD`de zorunlu hale getirildi

Enerji Günlüğü -  ABD'nin bazı bölgelerinde yasal zorunluluk haline getirilen bina mantolama da güneş panelleri kullanımı ile her ev kendi elektrik ihtiyacını karşılıyor.

ABD'de başlayan ve giderek yasal mevzuatlara giren bina mantolamada güneş panelleri kullanımı yaygınlaşıyor. Nitekim ABD merkezli Accenture Araştırma Şirketi'nin verileri de bu durumu gözler önüne seriyor. Şirkete göre, bina mantolama işleminde, çatıya ya da duvarlara kaplama malzemesi olarak kullanılan güneş panelleri satışlarının cirosu yıllık 2.1 milyar dolar seviyesinden 2 yıl içinde 7.5 milyar dolara zıplayacak.

İKİ BÖLGEDE ZORUNLU OLDU...

ABD Kaliforniya eyaletinde Mart ve Mayıs aylarında sırasıyla Lancaster ve Sebastopol kasabalarında yayınlanan tebliğlere göre, bu bölge sınırları içinde inşa edilecek her yeni konut ve ticari binalara güneş paneli kullanma zorunluluğu getirildi.

ABD'de giderek yaygınlaşan bu uygulamada amaç ise, yalnızca sıcak su değil, elektrik de üreterek, ihtiyaç duyulan kadarını kullanmak. Ayrıca üretilen elektrik o an kullanılmıyorsa, şebekeye vermek. Uygulamadan da anlaşılacağı üzere elektriği depolama şartı yok. 

Önceki ve Sonraki Haberler