1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. Evrencik RES için halka toplantı yapılacak

Evrencik RES için halka toplantı yapılacak

Enerji Günlüğü - Evrencik Rüzgar tarafından Kırklareli’de yapılması planlanan 120 MW’lık Evrencik Rüzgâr Enerjisi Santrali projesi ile ilgili 10...

Evrencik RES için halka toplantı yapılacak

Enerji Günlüğü - Evrencik Rüzgar tarafından Kırklareli’de yapılması planlanan 120 MW’lık Evrencik Rüzgâr Enerjisi Santrali projesi ile ilgili 10 Şubat 2015 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecek.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada, Kırklareli’de Evrencik Rüzgar Enerjisinden Elektrik Üretim Ltd. Şti. tarafından yapılması planlanan 120 MW’lık Evrencik Rüzgâr Enerjisi Santrali projesi ile ilgiliÇevresel Etki Değerlendirme dosyasının halkın görüşüne açıldığı bildirildi.

Kırklareli ili Vize - Pınarhisar ilçesi Sofular Köyü, Evrencik Köyü, Mustafa Seçkinin Ağılı, Kavakgölü Sırtı, İncekoru Tepesi, Gürgenlik Sırtı, Çolakların Ağılı mevkiinde 70 adet Türbin ile kurulacak olan Evrencik RES hakkında halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla 10 Şubat 2015 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecek.

ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya Kırklareli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilecekler.

Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve Kırklareli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden bilgi alınabilecek.

EVRENCİK RES İÇİN ÇED SÜRECİ BAŞLADI

Önceki ve Sonraki Haberler