1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. EWE Grubu’nda Üst Düzey Atamalar

EWE Grubu’nda Üst Düzey Atamalar

Enerji Günlüğü - Bursagaz’ın yeni Genel Müdürü Dr. Markus Rapp ve EWE Trading GMBH’un yeni CEO’su Dr. Michael Redanz olurken, EWE Enerji’nin...

EWE Grubu’nda Üst Düzey Atamalar

Enerji Günlüğü - Bursagaz’ın yeni Genel Müdürü Dr. Markus Rapp ve EWE Trading GMBH’un yeni CEO’su Dr. Michael Redanz olurken, EWE Enerji’nin Genel Müdürlüğü’ne Özkan Akyıldız atandı.

EWE Grubu’nda yeniden yapılanma kapsamında üst düzey atamalar gerçekleştirildi. Bursagaz’ın yeni Genel Müdürü Dr. Markus Rapp olurken, EWE Enerji’nin Genel Müdürlüğü’ne Özkan Akyıldız atandı.

EWE’de bir üst düzey atama da enerji alanındaki ticari etkinliklerini elinde tutan EWE Trading GMBH şirketinde yapıldı. EWE AG’ye bağlı EWE Trading GMBH’un yeni CEO’su Dr. Michael Redanz oldu.

EWE AG Yönetim Kurulu, Türkiye’deki büyüme ve kapsamlı yeniden yapılanma süreçlerini desteklemek üzere Almanya’dan üst düzey bir atama yapma kararı aldı. 2009 yılından bu yana EWE’nin Polonya faaliyetlerini başarıyla yöneten ve öncesinde de önemli uluslararası görevlerde bulunmuş olan Dr. Markus Rapp, grubun en büyük doğalgaz dağıtım şirketi Bursagaz’ın yeni Genel Müdürü oldu. Dr. Rapp, görevi şimdiki Genel Müdür Ahmet Hakan Tola’dan Eylül 2016’da devralacak.

İş hayatına Berlin Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak başlayan Dr. Rapp, 1997 yılında Berlin Üniversitesi’nden ayrılarak özel sektöre yöneldi. 2005 yılına kadar, petrol ve gaz sektöründe Almanya, Venezuela, Avusturya ve Romanya’da olmak üzere, çeşitli yöneticilik pozisyonlarında çalıştı. 2005’te EWE bünyesine katılan Dr. Rapp, 2009 yılına kadar Kurumsal Geliştirme Departman Müdürü olarak çalıştıktan sonra aynı yıl EWE Polonya’ya Genel Müdür olarak atandı.

Kayserigaz ve Bursagaz’da uzun ve başarılı bir yöneticilik kariyeri geçiren Ahmet Hakan Tola ise Eylül 2016 sonrasında EWE Turkey Holding bünyesinde stratejik önemdeki projeleri takip edecek.

EWE ENERJİ GM OLARAK ÖZKAN AKYILDIZ ATANDI 

Türkiye’de faaliyete geçtiği 2009 yılından bu yana güvenilir ve vazgeçilmez bir enerji partneri haline gelen EWE Enerji’nin Genel Müdürlük görevine Özkan Akyıldız atandı. Akyıldız, yeni dönemde EWE Enerji’nin doğalgaz alanındaki başarı hikâyesini elektrik ticareti ve perakende satış alanlarında da sürdürmeyi hedefliyor. 16 yıllık kariyeri boyunca Almanya’da ve Türkiye’de teknoloji sektöründe önemli pozisyonlarda görev alan Akyıldız, 2013 senesinden bu yana EWE Enerji’de Satış ve Operasyon Direktörlüğü görevini başarıyla yürütüyordu. Akyıldız, var olan operasyonların yürütülmesi, süreç ve bilgi teknolojileri altyapısının olgunlaştırılması ve yeni iş fırsatlarının geliştirilmesi gibi önemli başlıklardan sorumluydu.

Şirketin kuruluşundan bu yana genel müdürlüğünü yürüten Bekir Sami Acar, Yönetim Kurulu Başkanı olurken; EWE Trading’in yeni CEO’su Dr. Michael Redanz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na getirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler