1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Eyes of Solar yatırım turunda

Eyes of Solar yatırım turunda

Güneş enerjisi tabanlı akıllı güvenlik sistemi Eyes of Solar paya dayalı kitle fonlama turunda yatırımcılarla buluştu. 

Eyes of Solar yatırım turunda

Enerji Günlüğü - Solar paneli sayesinde elektrik enerjisinin ulaştırılamadığı alanlarda bile sorunsuzca çalışabilen Eyes of Solar; deprem gibi doğal afetlerde yaşanan iletişim, izleme, takip, güvenlik ve altyapı problemlerine çözüm sunuyor. Şirket paylarının %7’sinin arzıyla 1,5 milyon TL fon talep eden girişim, fonbulucu platformundaki turu 27 Mayıs’a kadar sürdürecek.

AFET HALİNDE İLETİŞİMİ DESTEKLİYOR

Eyes of Solar’ın haberleşme sistemi deprem ve sel gibi durumlarda afet bölgesindeki halkın kullanımına açılabiliyor. Afet durumlarında yerel halkın cep telefonları ile EOS ağına dahil olabilmeleri sağlanıyor. Sisteme bağlanan kullanıcıların verileri uydunet aracılığı ile veri merkezlerine çekilebiliyor. 

Kamera sisteminden gelen görüntüleri kablosuz haberleşme teknolojisi ile kontrol merkezine aktaran Eyes of Solar, gelen görüntüleri yapay zeka destekli yazılım sayesinde işliyor ve değerlendiriyor. Olası tehlike veya hataları operatöre bildirerek güvenliği üst düzeyde tutan Eyes of Solar, solar paneli sayesinde elektrik enerjisinin ulaştırılamadığı alanlarda bile sorunsuzca çalışabiliyor. Eyes of Solar’ın aydınlatma sistemi kilometrelerce uzaklıktan kontrol edilebiliyor.

BİR YIL ÖNCE LANSE EDİLDİ

Eyes of Solar projesi ilk olarak 2022 Nisan ayında İstanbul Teknik Üniversitesi, İGA HUB - İTÜ çekirdek programında lanse edildi. 2022 İTÜ-Çekirdek BigBang platformunda diğer projeler karşısında başarılı bir süreç yürüterek final sahnesinde yerini alan Eyes of Solar, 2022 Aralık ayında yapılan İTÜ-Çekirdek BigBang final sahne sürecini 503 proje arasından EnerjiSa ve IGA tarafından verilen nakdi para ödülleri ile tamamladı. 

2023 Ocak ayında düzenlenen Bireysel Genç Girişimci (BiGG) programına kabul edilerek yeni bir döneme giriş yapan proje,  2022 İTÜ-Çekirdek platformunun Kuluçka Girişim statüsü ile yoluna devam ediyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler