1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Finli Wello’nun dalga enerjisi teknolojisi Tayvan sularında

Finli Wello’nun dalga enerjisi teknolojisi Tayvan sularında

Finlandiyalı Wello Oy, geliştirdiği dalga enerjisi teknolojisini Tayvan sularında kurulumu için Ulusal Tayvan Okyanus Üniversitesi Okyanus Enerjisi Sistemleri Merkezi (NTOU) ile işbirliği yapacak.

Finli Wello’nun dalga enerjisi teknolojisi Tayvan sularında

Enerji Günlüğü - Tayvan sularında dalga enerjisi üretimi için Finli teknoloji geliştiricisi Wello ve Tayvan Okyanus Üniversitesi işbirliği yapacak.

Finlandiyalı dalga enerjisi teknoloji geliştiricisi Wello Oy, teknolojisinin Tayvan kıyılarında konuşlandırılması için yapılacak çalışmaların ana hatlarını belirleyen bir anlaşma imzaladığını duyurdu. İşbirliği için bir mutabakat zaptı (MoU) imzalamak üzere Ulusal Tayvan Okyanus Üniversitesi Okyanus Enerjisi Sistemleri Merkezi (NTOU) temsilcileriyle bir araya gelen şirket, anlaşma hakkında herhangi bir ayrıntı vermedi ancak yakın gelecekte yerel projelerini çoğaltmayı umduğunu kaydetti.

Wello'nun geliştirdiği teknolojinin Tayvan'daki zorlu okyanus koşullarıyla başa çıkmak için uygulanabilir güçte olduğu kaydediliyor. Şirket, 2050 yılına kadar dalga enerjisinin dünya enerji üretiminin %10’unu karşılayabileceğini belirtiyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler