1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Fitch: Türkiye, daha ucuz enerji ithalatı ve artan sınır ticaretinden yararlanabilecek

Fitch: Türkiye, daha ucuz enerji ithalatı ve artan sınır ticaretinden yararlanabilecek

Enerji Günlüğü- Bloomberg HT’nin haberine göre, Fitch Ratings, Türkiye’nin, İran’la oluşacak yeni ortamda, daha ucuz enerji ithalatı ve artan sınır...

Fitch: Türkiye, daha ucuz enerji ithalatı ve artan sınır ticaretinden yararlanabilecek

Enerji Günlüğü- Bloomberg HT’nin haberine göre, Fitch Ratings, Türkiye’nin, İran’la oluşacak yeni ortamda, daha ucuz enerji ithalatı ve artan sınır ticaretinden yararlanabileceğini bildirdi. 

TÜRKİYE’NİN DURAĞAN GÖRÜNÜMÜ POZİTİF’E DÖNEBİLİR

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'in Kıdemli Direktörü Paul Rawkins, Birleşmiş Milletler'in İran'la yaptığı nükleeer anlaşma sonrasında Türkiye'nin, İran'la oluşacak yeni ortamda, daha ucuz enerji ithalatı ve artan sınır ticaretinden yararlanabileceğini söyledi. 

Rawkins, eylül ayında İstanbul'da düzenlenen "Türkiye'nin kredi görünümü" toplantısı sonrasında, "Eğer cari açıkta dönüşüm olur, enflasyon düşer, daha çok doğrudan yatırım görürsek, Türkiye pozitif bir reyting aksiyonuna yaklaşır" değerlendirmesinde bulunmuştu.

Paul Rawkins, şartlar sağlandığı taktirde Türkiye'nin "durağan" olan görünümünün "pozitif"e dönebileceği işaretini vermişti.

Önceki ve Sonraki Haberler