1. HABERLER

  2. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

  3. Ford’tan elektrikli araç indirimi

Ford’tan elektrikli araç indirimi

Tesla’nın indirimlerinin ardından Amerikan otomotiv şirketi Ford da elektrikli araç modeli SUV Mustang Mach-E modelinin çeşitli versiyonlarının fiyatlarında yüzde 8'e varan oranlarda indirim yaptı.

Ford’tan elektrikli araç indirimi

Enerji Günlüğü - Amerikan otomobil üreticisi Ford, elektrikli araç modeli SUV Mustang Mach-E’nin yüksek modellerinde 5.900 dolar indirim yaptı. 

Ford Motor Co. elektrikli araç modeli SUV Mustang Mach-E modelinde indirime gitti. Bu gelişme elektrikli araç üreticisi Tesla’nın geçtiğimiz haftalarda elektrikli araç modellerinde yaptığı %20’ye varan indirimlerin ardından geldi. 

Yapılan açıklamaya göre, Mach-E'nin çeşitli versiyonlarının fiyatlarında yüzde 8'e varan oranlarda indirime gidilirken, düşük fiyatlı modellerde 600-900 dolar arasında indirim yapılacak. Yüksek fiyatlı modellerde de indirim 5 bin 900 doları bulacak. Bu kapsamda modelin başlangıç fiyatları yaklaşık 46 bin dolar ile 64 bin dolar arasında değişecek.

ÜRETİM DE ARTTIRILACAK

Ford halihazırda Mach-E üretimini arttırmak için de çalışmalar yürüyor, 2022’de 78.000 araç üreten Meksika’daki tesisin kapasitesi 130.000’e çıkarılacak. Böylece küresel olarak Mach-E üretim kapasitesinin 2023 sonunda 270.000’e ulaşması planlanıyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler