1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Garanti BBVA’dan çatı GES yatırımcısına finansal kolaylık

Garanti BBVA’dan çatı GES yatırımcısına finansal kolaylık

Garanti BBVA, çatı tipi güneş enerjisi yatırım yapmak isteyip de bürokratik süreçlerde zorlanan konut sahibi veya site yöneticilerine kolay kredi imkanı sağlıyor.

Garanti BBVA’dan çatı GES yatırımcısına finansal kolaylık

Enerji Günlüğü - Garanti BBVA, çatı tipi güneş enerjisi yatırım yapmak isteyip de bürokratik süreçlerde zorlanan konut sahibi veya site yöneticilerine kolay kredi imkanı sağlıyor.

Garanti BBVA, Bireysel Çatı Güneş Enerjisi Sistemi (GES) ürününü hayata geçirdi. Solarçatı’yla iş birliği yapan Banka, müşterilerine sunduğu hızlı sonuçlanan alışveriş kredisini Bireysel Çatı GES sürecine uyarlayarak kolay bir şekilde yenilenebilir enerji kredisi kullanılmasına imkân veriyor. Böylece çatı tipi güneş enerjisi yatırım yapmak isteyip de bürokratik süreçlerde zorlanan konut sahibi veya site yöneticilerinin uygulamalarını kolaylaştırıyor. Garanti BBVA Bireysel Çatı GES kredileri için avantajlı faiz oranları sunarken, iş birliği kapsamında Solarçatı alışveriş kredisi kullanan Garanti BBVA müşterilerine özel %5’e varan indirimler uyguluyor ve bu sayede müşterilerin kredili alımlarda maliyetleri azaltılmış oluyor.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE MÜCADELEYE KATKI

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin, proje finansmanı seviyesinde geliştirdikleri yenilenebilir enerji sektörünü bireysel yatırımlarla yaygınlaştırabilecekleri için mutlu olduklarını belirterek, “Müşterilerimiz bina veya konutuna kuracağı Çatı GES ile karbon salımı yapmayacak ve iklim değişikliğiyle mücadeleye katkı sağlamış olacak. Aynı zamanda üretim fazlası elektrikten gelir elde edebilecek. Solarçatı ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği ve yeni kredi ürünümüz sayesinde bireysel müşterilerimiz 5 dakikada krediye ulaşıp uygun taksitlerle çatılarına güneş paneli kurabilecek” dedi.

FATURA ÖDER GİBİ SİSTEMİN SAHİBİ OLUNABİLECEK

Solarçatı CEO’su Utku Korkmaz ise güneş enerjisinden elektrik üretim maliyetlerinin son 10 yılda yaklaşık10 kat azaldığına dikkat çekerek, “GES ile birlikte kurulacak solarbatarya sistemi elektrik kesintilerinden kurtulmaya imkân sağlıyor. Öte yandan elektrikli araçların yaygınlaşmasıyla elektrik giderlerinin 3 kat artmasını öngörüyoruz. Isınmak için doğalgaza karşı önemli bir alternatif olan GES kurulumuyla elektriğin yanı sıra doğalgaz ve akaryakıt giderlerinden de tasarruf edilebilecek. Evine Çatı GES kurarak aylık 1.654 TL’den başlayan fiyatlarla elektrik faturası öder gibi taksitle sistemin sahibi olacak kullanıcılar, 25 yıl boyunca elektrik faturası ödemeyecek. Solarçatı olarak, güneş paneli kurulumunun yanı sıra, üretilen fazla elektriğin şebekeye satışı için gerekli tüm izinlerin alınmasını da sağlıyoruz” şeklinde konuştu.