1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerine doğal gaz ulaştı

Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerine doğal gaz ulaştı

Enerji Günlüğü - GAZDAŞ, altyapı yatırımlarının yüzde 80’ini tamamladığı Gaziantep'inİslahiye ve Nurdağı ilçelerinde doğal gaz dağıtımına...

Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerine doğal gaz ulaştı

Enerji Günlüğü - GAZDAŞ, altyapı yatırımlarının yüzde 80’ini tamamladığı Gaziantep'inİslahiye ve Nurdağı ilçelerinde doğal gaz dağıtımına başladı.

GAZDAŞ, altyapı çalışmalarını tamamladığı Gaziantep ili İslahiye ve Nurdağı ilçelerine doğal gaz sunmaya başladı. Nurdağı ilçesinde 73.000 metre, İslahiye ilçesinde ise 64.000 metre çelik ve polietilen hat yapımı gerçekleştiren GAZDAŞ, her iki ilçede toplamda 137.000 metre boru hattı ve 950 adet servis kutusu montajı gerçekleştirdi. Her iki ilçede, imarlı bölgelerin altyapılarını yüzde 80 oranında tamamlayan GAZDAŞ, İslâhiye’de 10.800 aboneye, Nurdağı’nda ise 7.400 aboneye doğal gaz altyapısını ulaştırıyor.

16.5 MİLYON LİRA YATIRIM

İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde toplam 16,5 Milyon TL yatırım yaptıklarını dile getiren GAZDAŞ Gaziantep Bölge Müdürü Tanju Koçak, “İlçelerimizde 2 adet basınç düşürme istasyonu inşaatını tamamlayarak Kasım ayı başı itibariyle hizmete açtık. İstasyonlarımızın geçici kabullerini BOTAŞ ile birlikte yaparak ilçelerimize gaz arzını sağladık. İlçelerimize Ekim ayında hizmete açtığımız 2 adet işletme ofisimizden vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladık. Çevreci, ekonomik ve temiz yakıt olan doğal gazdan faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın GAZDAŞ İslahiye ve Nurdağı İşletme Şefliklerimize müracaat etmeleri yeterli olacaktır” dedi.

İÇ TESİSAT KURULUMUNU YETKİLİ FİRMA  YAPMALI

Doğal gaza geçecek vatandaşların iç tesisat kurulumları konusunda seçecekleri firmaların GAZDAŞ tarafından yetkilendirilmiş olmalarına dikkat edilmesi gerektiğini belirten Koçak, “Doğal Gaz Piyasası İç Tesisat Yönetmeliği’ne göre iç tesisat kurulumları ancak bölgenin dağıtım şirketi tarafından yetkilendirilmiş firmalar tarafından yapılabilmektedir. İslahiye ve Nurdağı’ndaki vatandaşlarımız da iç tesisat kurulumlarını yaptırdıkları firmaların GAZDAŞ tarafından yetkilendirilmiş olduğuna ve Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip kişileri çalıştırdıklarına dikkat etmeliler. GAZDAŞ tarafından sunulan proje onayı olmaksızın evlerde iç tesisat kurulumuna başlanmaması önemli. Aksi takdirde ilerleyen süreçte vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaları kaçınılmaz” dedi.

BEŞ YIL İÇİNDE 500 BİNDEN FAZLA ABONEYE ULAŞILACAK

“Yaptığımız yatırımlarla Gaziantep, Kilis, Nizip, Oğuzeli, İslahiye ve Nurdağı olmak üzere bölgemizdeki iki il, dört ilçemizde toplam 332.000 BBS aboneye ulaşmış durumdayız” diyen Koçak, önümüzdeki dönem planlarına ilişkin de bilgi verdi. GAZDAŞ bu yılın başında Gaziantep Dağıtım Bölgesi’ne dahil edilen Yavuzeli ve Araban ilçelerinde yatırım çalışmalarına 2018 yılında başlamayı planladıklarını açıklayan Koçak, 2,2 milyon nüfuslu Gaziantep bölgesinde, önümüzdeki 5 yıl içinde 180 milyon TL yatırımla doğal gaz sunulan abone sayısını 520 bine çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı.

ŞEKERBANK 18 AY FAİZSİZ KREDİ VERİYOR

Tanju Koçak, GAZDAŞ olarak Şekerbank ile yaptıkları iş birliğini de hatırlatarak “İç tesisat kurulumlarında Şekerbank’ın EKOkredi imkânından faizsiz bir şekilde 18 ay vadeli olarak faydalanılabilir. Bu sayede vatandaşlarımızın finansal nedenlerle doğal gaza geçişlerini ertelemelerine gerek yok. Özellikle Şekerbak’ın apartman yönetimlerine sunduğu kredi kullanma kolaylıkları mutlaka sormalılar” açıklamasında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler