1. HABERLER

  2. ETKİNLİKLER

  3. Gaziantep’te “karbon nötr” Enerji Zirvesi

Gaziantep’te “karbon nötr” Enerji Zirvesi

Enerji Günlüğü - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Sürdürülebilirlik Akademisi Enerji Zirvesi’nin ikincisini gerçekleştirerek iş dünyası için...

Gaziantep’te “karbon nötr” Enerji Zirvesi

Enerji Günlüğü - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Sürdürülebilirlik Akademisi Enerji Zirvesi’nin ikincisini gerçekleştirerek iş dünyası için yeni yol haritaları belirleyecek. “Sanayide Enerji Verimliliği Ödülleri” de ilk kez bu zirvede sahiplerini bulacak.

Gaziantep’te Büyükşehir Belediyesi ve Sürdürülebilirlik Akademisi işbirliği ile ilki geçtiğimiz yıl Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın katılımıyla gerçekleştirilen Enerji Zirvesi, 21 Şubat 2014’te ikinci defa Şehit Kamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. Dünyanın en hızlı büyüyen ilk 10 şehri arasında yer alan ve Türkiye’nin ilk İklim Değişikliği Eylem Planı, Pasif Ev ve Ekolojik Kent gibi projeleriyle sürdürülebilirlik alanında birçok başarıya imza atan Gaziantep, 2. Enerji Zirvesi ile iş dünyasını buluşturuyor.

ZİRVEDE NELER KONUŞULACAK?

Zirve enerji konusunda başarılı bir üs olarak, sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda bölgede yaratılmakta olan katma değerin milli ekonomimize büyük katkı sağlamasına destek vermeyi hedefliyor. Bölgenin enerji alanındaki bu en büyük organizasyonu karar vericileri ve kanaat önderlerini buluşturarak enerji yol haritasını çiziyor.

Enerji verimliliği politikaları, sanayide enerji yönetimi, bölgedeki güneş ve rüzgar enerjisi yatırımları ve bu yatırımların geleceği, temiz enerji teknolojileri, lisanssız enerji üretiminde yeni dönem, enerji hukukunda yeni düzenlemeler Zirvenin öne çıkan konuları arasında yer alıyor.

Geçen seneki başarısından güç alan Zirve’de bu yıl Ana Oturumların yanında interaktif olarak gerçekleştirilecek Paralel Oturumlarda da önemli konular tartışılıyor.

SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ ÖDÜLLERİ İLE GAZİANTEP BİR İLKE İMZA ATIYOR

Her yıl tekrarlanan bölgenin enerji alanındaki en büyük organizasyonunda bir ilk yaşanarak Sanayide Enerji Verimliliği Ödülleri de veriliyor. Ödüller, yeni yatırımlar için önemli bir potansiyel oluşturan Gaziantep’in Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü gibi kurumların destekleriyle gerçekleştiriliyor ve Enerji Zirvesi’nde sahiplerine takdim ediliyor.

Sanayide Enerji Verimliliği Ödülleri, enerji politikaları ve sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda bölgenin gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmeyi planladığı çok sayıdaki başarılı uygulamayı paylaşmak ve diğer projelerin geliştirilmesini teşvik etmek amacıyla düzenleniyor.

ZİRVE VE ÖDÜL TÖRENİNİN KARBON AYAK İZİ SİLİNİYOR

2. Enerji Zirvesi “karbon nötr” olarak düzenleniyor. Zirve ve ödül töreni süresince ortaya çıkan CO2 emisyonları üniversite öğrencileri tarafından hesaplanarak Zirve’nin karbon ayak izi siliniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler