1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Gazprom Neft yeni petrol keşfi yaptı

Gazprom Neft yeni petrol keşfi yaptı

Enerji Günlüğü - Rus petrol şirketi Gazprom Neft, Kazakistan'ın kuzeyinde 80 milyon varilden fazla rezerve sahip olduğu tahmin edilen bir alanda yeni bir...

Gazprom Neft yeni petrol keşfi yaptı

Enerji Günlüğü - Rus petrol şirketi Gazprom Neft, Kazakistan'ın kuzeyinde 80 milyon varilden fazla rezerve sahip olduğu tahmin edilen bir alanda yeni bir petrol keşfi yaptı.

Rus petrol şirketi Gazprom Neft, Kazakistan'ın kuzeyinde bir federal bölge olan Orenburg Oblastı’nda, 80 milyon varili aşan ham petrol rezervlerine sahip yeni bir keşif yaptığını açıkladı. Gazprom Neft'in bölgedeki bağlı ortaklığı, 2018 yılı içinde yeni keşfedilen petrol sahasında üç keşif ve üç değerleme kuyusu açmaya başlayacak.

Gazprom Neft petrol rezervlerinin iki yıl önce keşfedildiğini ve son bulguların daha küçük alanlar içeren lisans sahasından  beklentileri desteklediğini kaydetti.

Şirket 2017 yılında ham petrol üretimini bir önceki yıla göre yüzde 4.1 artırarak 657 milyon varil petrol üretti. Böylece 4.3 milyar dolar ile şimdiye kadarki en büyük net geliri elde etti. 

 
Önceki ve Sonraki Haberler