1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Gazprom ve Shell işbirliğini genişletiyor

Gazprom ve Shell işbirliğini genişletiyor

Gazprom ve Shell, araştırma, proje uygulama, teknolojilerin dijitalleştirilmesi ve sera gazı emisyonlarının azaltılması alanlarında işbirliğini arttıracak.

Gazprom ve Shell işbirliğini genişletiyor

Enerji Günlüğü - Gazprom ve Shell, araştırma, proje uygulama, teknolojilerin dijitalleştirilmesi ve sera gazı emisyonlarının azaltılması alanlarında işbirliğini arttıracak.

Rus doğal gaz devi Gazprom, Royal Dutch Shell ile 5 yıllık stratejik işbirliği anlaşması imzaladığını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre anlaşma, video konferans aracılığı ile düzenlenen törende Gazprom Yönetim Komitesi Başkanı Aleksey Miller ve Shell CEO'su Ben van Beurden tarafından imzalandı. Şirketler bir önceki stratejik işbirliği anlaşmasını 2015 yılında imzalamıştı.

Rusya'nın ilk LNG tesisini de içeren Sakhalin II projesinde ortaklaşa çalışan iki şirket arasındaki etkileşimi genişleten 5 yıllık stratejik işbirliği çerçevesinde, enerji piyasalarının araştırılması, tüm değer zinciri boyunca projelerin uygulanması, teknolojilerin dijitalleştirilmesi ve sera gazı emisyonlarının azaltılması gibi alanlara özel önem verilecek.

Gazprom CEO’su Aleksey Miller anlaşmaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bugün, işbirliğimizi geliştirmede yeni bir adım attık. Anlaşmanın tam olarak imzalanması, ortak çalışmalarımızın iyi sonuçlar verdiğini ve hem kısa hem de uzun vadede iddialı hedefler belirlediğimizi kanıtlıyor. Hiç şüphesiz, biriktirdiğimiz deneyim bize gelecekteki yeni başarıları garanti ediyor ” ifadesini kullandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler