1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Gazze’nin elektrik sorununa dalga enerjisi çözümü

Gazze’nin elektrik sorununa dalga enerjisi çözümü

Enerji Günlüğü - Filistin’in Gazze şehrinde 4 Filistinli mühendisin başlattığı proje ile deniz dalgasından üretilen elektrik şehrin elektrik sorununa...

Gazze’nin elektrik sorununa dalga enerjisi çözümü

Enerji Günlüğü - Filistin’in Gazze şehrinde 4 Filistinli mühendisin başlattığı proje ile deniz dalgasından üretilen elektrik şehrin elektrik sorununa çare olacak.

Filistin’in Gazze şehrinde yaşayan Filistinli mühendisler, deniz dalgalarından elektrik üretmek amacıyla başlattıkları projede dört yılın ardından elektrik üretimine başladılar. 

Mushtaha Issa, Mahmoud Murad, Ghazi Sbeih, Tarek Abu Zeid isimli mühendislerin Gazze İslam Üniversitesi’nde bitirme projeleri kapsamında üretilen elektrik ile Gazze’deki elektrik krizini çözmeyi hedefledikleri belirtildi.

12-15 kW kapasiteli araştırma projesi ile üretilen elektrik yedi evin elektrik ihtiyacını karşılayabiliyor. Projenin bir sonraki ayağında ise 20-25 watt elektrik üretilmesi hedefleniyor. Projede nihai hedef ise üretilen elektriğin ticarileşmesi ve Gazze’nin elektrik sorununa biraz olsun katkı sunma.

Önceki ve Sonraki Haberler