1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Genel Energy doğalgaz üretimine odaklandı

Genel Energy doğalgaz üretimine odaklandı

Enerji Günlüğü - Petrol üretimini yılbaşına göre yüzde 41 arttıran Genel Energy, hedefini doğalgaz üretimine odakladığını belirtti.Yeni CEO Murat...

Genel Energy doğalgaz üretimine odaklandı

Enerji Günlüğü - Petrol üretimini yılbaşına göre yüzde 41 arttıran Genel Energy, hedefini doğalgaz üretimine odakladığını belirtti.

Yeni CEO Murat Özgül ile birlikte petrol üretimini yılbaşına göre yüzde 41 artırarak günlük 88 bin 800 varile çıkaran Genel Energy, Londra Borsası'na yaptığı açıklamada hedefini doğalgaz üretimine odakladığını belirtti.

Londra Borsası’na yapılan açıklamaya göre, Irak Kürdistan Bölgesi’ndeki (IKB) en büyük petrol ve doğalgaz rezervine sahip Genel Energy’nin bölgedeki doğalgaz varlıklarının geliştirilmesi yönünde önemli adımlar atıldı.

DOĞALGAZ VARLIKLARININ GELİŞTİRİLMESİ ÖNCELİKLİ OLACAK

Genel Energy CEO'su Murat Özgül yaptığı açıklamada, “2015 yarı yıl rakamlarına bakıldığında, Genel Energy kendisine düşen üretim payını %41 artırarak, üretimini günlük 88.800 varile çıkarmıştır. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Doğal Kaynaklar Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuru ile ham petrol satışından elde edilen gelirlerden üretici paylarının Eylül ayından itibaren ödenmeye başlayacağını açıkladı. Eylül ayından itibaren düzenli olarak yapılacak olan ödemeler Genel Energy’nin bölgedeki stratejik yatırımlarının karşılığını alarak daha da güçlenmesine imkan verecektir.

Bölgenin potansiyeline inanıyoruz ve mevcut petrol sahalarımızdaki yatırımlarımıza devam edeceğiz. Şirketimizin özellikle doğalgaz varlıklarının geliştirilmesine önem ve öncelik vererek hem Genel Energy hem de Kürt Bölgesi için önemli bir değer oluşturacağız.” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler