1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Genel Enerji K.Irak çalışmalarına yeniden başladı

Genel Enerji K.Irak çalışmalarına yeniden başladı

Enerji Günlüğü - Genel Enerji, Kuzey Irak Bölgesi'nde güvenlik açısından yaşanan kayda değer iyileşmenin ardından petrol arama çalışmalarına yeniden...

Genel Enerji K.Irak çalışmalarına yeniden başladı

Enerji Günlüğü - Genel Enerji, Kuzey Irak Bölgesi'nde güvenlik açısından yaşanan kayda değer iyileşmenin ardından petrol arama çalışmalarına yeniden başladı.

Genel Enerji, Londra Borsası’na Kuzey Irak Kürt Bölgesi’nde arama ve üretim yaptığı sahalarla ilgili bir açıklama geçerek, Kuzey Irak Kürt Bölgesi’nde güvenlik açısından yaşanan kayda değer iyileşmenin ardından, şirketin bugün itibarıyla petrol sahası dışında çalışan personelinin de işbaşı yaptığı açıkladı.

Genel Enerji’nin önceliğinin çalışanların sağlık ve güvenliği olduğunun altı çizilen açıklamada, bu kararın bölgedeki güvenlik durumunu yakından takip edilmesi, Bölgesel Yönetim, İngiliz Dışişleri ve Uluslar Topluluğu Bakanlığı ve diğer yetkili kişilerle görüşülmesinin ardından bu karara varıldığı not düşülüyor.

Yapılan açıklamada “Genel Energy’nin Kuzey Irak’taki üretimi emniyetli ve güvenlidir.Kuzey Irak Kürt Bölgesi’nde üretim yapan sahalarımızdan Taq Taq ve Tawke’de üretim bu süreçten hiç etkilenmedi ve rekor seviyelere yükseldi. Kuzey Irak ve Türkiye arasındaki petrol boru hattının yenilenmesinin de etkisiyle, Eylül başından itibaren Taq Taq ve Tawke’da günlük ortalama 234,000 varilüretime ulaşıldı” sözleri yer aldı.

Bir süre önce, şirketin petrol üretimi yaptığı Taq Taq ve Tawke bölgeleri dışında kalan ve arama yapılan sahalarda, çalışanlar güvenlik nedeniyle geçici olarak çekilmişti.

Genel Enerji’ninKuzey Irak'ta halen toplam 7 bölgede lisansı bulunuyor, Taq Taq ve Tawke’de üretim yapılırken diğer 5 sahada aramalar devam ediyor.

Önceki ve Sonraki Haberler