1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. JEOTERMAL

  4. Greeneco Denizli’de yedinci JES’ini kuracak

Greeneco Denizli’de yedinci JES’ini kuracak

Greeneco Enerji, yaklaşık 978 milyon lira yatırımla Denizli ve Aydın il sınırları içinde 49 MW kapasiteli jeotermal enerji Santrali kuracak. 

Greeneco Denizli’de yedinci JES’ini kuracak

Enerji Günlüğü - Greeneco Enerji, yaklaşık 978 milyon lira yatırımla Denizli ve Aydın il sınırları içinde 49 MW kapasiteli jeotermal enerji Santrali kuracak. 

Saray Holding ve Acarsan Holding ortaklığıyla 2012 yılında kurulan Greeneco Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Denizli’nin Sarayköy ilçesinde kurduğu jeotermal santrallere bir yenisini daha ekliyor. Şirket, Denizli’nin Sarayköy ve Aydın’ın Buharkent ilçe sınırları içinde yedinci jeotermal santralini kurmaya hazırlanıyor. 49 MW kapasiteli Jeotermal Enerji Santrali-7 projesinin değeri yaklaşık 978 milyon lira olarak hesaplanıyor. Şirket kuracağı yedinci santral ile birlikte toplam jeotermal kurulu kapasitesini 155 MW’a çıkaracak.

İR:28 (ER:3255742) numaralı ruhsat sahasında kurulacak olan santral için ihtiyaç duyulan jeotermal akışkan, proje sahasında çevre izinleri alınan 105 adet sondaj alanları içerisinden belirlenen ve projeye uygun sondaj alanlarından karşılanacak. Greeneco JES-7 santrali için yeraltından yaklaşık 2.250 ton/saat jeotermal akışkan çekilecek.

Santralin tam kapasite çalışması durumunda 392 milyon kWh/yıl elektrik enerjisi üretmesi planlanıyor. Üretilen elektrik tesis edilecek Kabaağaç JES TM ile Greeneco JES-5 TM – Kuyucak JES TM EİH’ya ~0,5 km 1272 MCM iki ayrı tek devre EİH ile girdi çıktı bağlantı noktasından enterkonnekte sisteme verilecek.

Enerji Günlüğü

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler