1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Güler Sabancı dünyanın en güçlü 58'inci kadını

Güler Sabancı dünyanın en güçlü 58'inci kadını

Enerji Günlüğü - Enerjisa ile Türkiye'nin en büyük özel sektör elektrik oyuncularından Sabancı Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, dünyanın...

Güler Sabancı dünyanın en güçlü 58'inci kadını

Enerji Günlüğü - Enerjisa ile Türkiye'nin en büyük özel sektör elektrik oyuncularından Sabancı Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, dünyanın en güçlü kadınları 58'inci sırada yer aldı. 

Dünyanın önde gelen iş dünyası yayınlarından Forbes Dünyanın En Güçlü 100 Kadını Listesi’ni açıkladı. Türkiye’den listeye giren tek isim, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı oldu. Sabancı, listede 12 sıra yükselerek 58. sırada yer aldı. 

EN BÜYÜK ÖZEL VAKFIN BAŞKANI

Dergi, Güler Sabancı’yı tanıttığı yazısında Topluluğu yöneten ilk kadın olduğunu belirterek, aynı zamanda Sabancı Üniversitesi’nin Kurucu Mütevelli Başkanı ve Türkiye’nin en büyük özel vakfının başkanı olduğunu vurguladı. 

İLK SIRADA MERKEL VAR

Forbes tarafından 14. kez açıklanan listedeki sıralama; finansal güç (şirket değeri, kârlılık), medya görünürlüğü, iş hayatından sivil topluma, politikadan teknolojiye her alanda yaratılan etkiye göre yapılıyor. İlk sırasında Almanya Başbakanı Angela Merkel’in olduğu listede, İngiltere Başbakanı Theresa May ikinci, IMF Başkanı Christine Lagarde sekizinci, Şili Devlet Başkanı Michelle Bachelet 16., Hillary Clinton ise 65. sırada yer aldı. 

 
Önceki ve Sonraki Haberler