1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Günsan Elektrik’e İspanyol CEO: Francisco Gil Garcia

Günsan Elektrik’e İspanyol CEO: Francisco Gil Garcia

Enerji Günlüğü - Schneider Electric, 2014 yılında satın aldığı elektrik anahtarı ve priz üreticisi Günsan Elektrik CEO’luğu görevine kendi bünyesinden...

Günsan Elektrik’e İspanyol CEO: Francisco Gil Garcia

Enerji Günlüğü - Schneider Electric, 2014 yılında satın aldığı elektrik anahtarı ve priz üreticisi Günsan Elektrik CEO’luğu görevine kendi bünyesinden bir ismi, Francisco Gil Garcia'yı getirdi.  

İnşaat sektörü için; anahtar, priz gibi elektrik tesisat ekipmanları ürünleri üreten, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesine ürünlerini ulaştıran Günsan Elektrik’te üst düzey görev değişikliği gerçekleşti. 2014 yılından bu yana şirketin üst düzey yöneticisi olan Stephane Nuss’ın yerine, Francisco Gil Garcia getirildi. 

SCHNEIDER ELECTRIC’TEN GELDİ

Günsan Elektrik’in yeni CEO’su Francisco Gil Garcia’nın Konut & Ticari B2B ürün kanallarında 18 yılı aşkın tecrübesi bulunuyor. Kariyerine 2000 yılında Fransa’da Elektrik Mühendisi & Proje Yöneticisi olarak başlayan Francisco Gil Garcia; operasyon yönetimi, iş geliştirme, strateji tanımı ve uygulaması alanlarında yöneticilik görevlerinde bulundu. 2014 yılından bu yana Schneider Electric Strateji ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Gil Garcia, 2018 Ağustos ayı itibariyle Günsan Elektrik’te CEO görevini yürütecek. 

GÜNSAN ELEKTRİK HAKKINDA 

1982’de ilk anahtar priz ve elektrik aksesuarları imalatını yapan Günsan Elektrik, 1995 yılında halen üretimin devam ettiği Samandıra’daki endüstriyel tesisine geçti. Günsan Elektrik, elektrik anahtar priz serileri, grup priz, otomatik sigortalar, kompakt şalterler, kaçak akım röleleri, sigorta kutuları ve aksesuarlarını, Türkiye’nin yanı sıra çok 50’den fazla ülkeye gönderiyor. 2014 yılında Fransız mühendislik devi Schneider Electric tarafından satın alınan Günsan Elektrik, Türkiye çapında 54 bayiye sahip.

Enerji Günlüğü